Атака на авіазавод у Таганрозі: ЗСУ використали українську ракету-дрон «Паляницю» – ЗМІ
Видання зазначає, що це було б «логічним вибором»

Військові об'єкти на території Таганрога були атаковані не лише американськими ракетами ATACMS, а й ракетою-дроном «Паляниця».
Про це пише Forbes.
Як зазначається, ймовірно, для атаки по об'єкту використовувалася ракета-дрон «Паляниця», що було б «логічним вибором». Зокрема про це свідчать низка відео, зроблених місцевими жителями недалеко від авіаційного інституту.
За даними видання, для атаки використовували боєприпас із GPS-наведенням із радіусом дії близько 700 км, що відрізняється від далекобійних БпЛА України. Ракета ATACMS, яка розкидає сотні смертоносних суббоєприпасів також не підійшла б для цього. Тому, на думку журналістів, для атаки на ангари на такій відстані використовувалася саме «Паляниця», вартість якої становить лише $100 тис., що дешево для малої крилатої ракети.
«Простота типу є ключем до її низької вартості. «Паляниця» приходить із заводу у великому ящику. ГСН і крила кріпляться до корпусу безпосередньо перед стартом. Вона наводиться за допомогою GPS і має бути достатньо точною, щоб надійно уразити велику будівлю, наприклад ангар. Але очевидно, що українці все ще дуже зацікавлені в нанесенні удару по аеродрому в Таганрозі – і цілком здатні це зробити чимось», – йдеться в повідомленні.
Forbes припускає, що якщо це була атака ракет-дронів «Паляниця», то це може бути лише передвісником майбутніх таких ударів. З літа український ВПК виробляє ці боєприпаси невеликими партіями, а нещодавно – перейшов до повномасштабного виробництва.
Нагадаємо: у ніч на 11 грудня російський Таганрог зазнав ракетної атаки. Метою атаки міг бути Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс ім. Г.М. Берієва. Авіазавод спеціалізується не лише на літаках радіолокаційного дозору А-50, а й на протичовнових літаках Ту-142 на базі Ту-95.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в російському Брянську після ударів невідомих дронів – масштабна пожежа на нафтобазі. Крім того спалахнув наливний пункт нафтопроводу «Дружба» у селищі Свень поряд із Брянськом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].