США запровадили санкції проти грузинської влади за «підрив демократії»

США запровадили санкції проти грузинської влади за «підрив демократії»

У Держдепі також зазначили, що «Грузинська мрія» відвернулася від євроатлантичного майбутнього

США запровадили санкції проти грузинської влади за «підрив демократії»
фото DR

США запровадили візові обмеження щодо 20 громадян Грузії, які «несуть відповідальність за підрив демократії» у республіці, повідомив Держдеп.

Санкції торкнулися міністрів уряду, членів парламенту, співробітників правоохоронних органів і служб безпеки, а також приватних осіб. Проте конкретних імен, включених до чорного списку, у Держдепі не назвали.

«Сполучені Штати рішуче засуджують жорстоке й невиправдане насильство [керівної] партії «Грузинська мрія» щодо громадян Грузії, зокрема протестувальників, представників ЗМІ, правозахисників і діячів опозиції», – йдеться в заяві відомства.

У ній також зазначається, що «Грузинська мрія» відвернулася від євроатлантичного майбутнього Грузії, якого «бажає переважна більшість грузинського народу і яке передбачене Конституцією Грузії».

До цього США ввели візові обмеження стосовно понад 100 осіб, пов'язаних із «Грузинською мрією», та членів їхніх сімей. Тиждень тому держсекретар США Ентоні Блінкен анонсував нові санкції проти Грузії через придушення масових протестів. Він закликав «Грузинську мрію» припинити репресії, затримання та насильство щодо громадян, а також звільнити всіх затриманих на мітингах.

Протести у Грузії стали масовими після того, як 28 листопада грузинський прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе оголосив, що влада відкладе переговори про вступ до ЄС до кінця 2028 року й що Тбілісі відмовляється від європейської фінансової допомоги.

Під час протестів відбулися зіткнення з поліцією, яка діяло жорстко. 4 грудня силовики провели обшуки в офісах опозиційних партій.

Раніше санкції проти грузинської влади запровадили Литва, Латвія, Естонія та Україна. Президент України Володимир Зеленський закликав США, ЄС та інших партнерів Києва «діяти принципово» і також запровадити обмеження проти грузинської влади.

«Не можна втратити нікого в цьому регіоні – ні Грузію, ні Молдову, ні Україну. Водночас треба захищатися проти Москви», – наголошував український президент.

Бекграунд. Як повідомлялося, після зустрічі з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі президент Франції Емманюель Макрон зателефонував голові партії «Грузинська мрія», проросійському олігарху Бідзіні Іванішвілі з вимогою звільнити всіх затриманих протестувальників.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло