У ЄС обговорюють відправку миротворців до України – Reuters

У ЄС обговорюють відправку миротворців до України – Reuters

У місії може бути задіяно близько 100 000 військовослужбовців

У ЄС обговорюють відправку миротворців до України – Reuters
Фото: ілюстративне

Європейські країни обговорюють відправлення військ до України в разі припинення вогню або мирної угоди.

Про це пише агентство Reuters.

Як пише видання, європейські лідери наполягають, що зосереджені на збільшенні військової та економічної допомоги Україні. При цьому вони не бачать ознак готовності російського диктатора путіна до переговорів.

Попри це низка європейських чиновників усе ж обговорює можливість відправлення до України миротворців.

Чиновники заявили Reuters, що великі європейські країни, такі, як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, можуть сформувати основну частину сил.

Один з українських посадовців, знайомий із дискусіями, вважає, що сили стримування можуть бути сформовані коаліцією приблизно з п’яти-восьми країн.

Деякі аналітики припускають, що доцільним буде відправлення приблизно 40 тис. військових. Представник європейської служби безпеки на умовах анонімності сказав, що може знадобитися до 100 тис. військових.

Також обговорюється мандат місії. Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що це має відбуватися під егідою ООН, проте деякі чиновники виступають проти, адже рф є постійним членом Радбезу ООН.

За словами аналітиків, європейцям також, ймовірно, доведеться переконати Сполучені Штати якось долучитися до ініціативи, принаймні допомогти з розвідкою.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 12 грудня президент Франції Емманюель Макрон прибуде до Варшави, щоб обговорити план європейської миротворчої місії, яка б зберегла суверенітет України в рамках можливої ​​угоди за посередництва Дональда Трампа.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло