Постачання російського газу в Європу зростають – Bloomberg

Постачання російського газу в Європу зростають – Bloomberg

Частка російського газу зменшувалася у зв’язку з вторгненням рф в Україну, проте знову збільшується

Постачання російського газу в Європу зростають – Bloomberg
фото Shutterstock

Євросоюз поступово нарощує частку російського газу в загальному імпорті цього енергоресурсу. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну ця частка обвалилася, проте за останній рік знову зросла.

Джерело. Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на дані Єврокомісії.

З них випливає, що якщо в першому кварталі 2022-го частка поставок з росії становила 34% і була найбільшою серед усіх постачальників (на другому місці була Норвегія з 25%), то вже в другому кварталі 2023-го на російський газ припадало всього 14% палива, що імпортувалося Євросоюзом.

Однак з цього моменту, згідно з даними Єврокомісії, частка російського газу знову почала зростати і в першому кварталі поточного року склала 19%.

За обсягом поставок в Європу росія поступається Норвегії (34%) та США (20%), проте обганяє Алжир (13%) та сукупні постачання з Азербайджану, Катару, Британії та інших країн (разом 14%).

За даними аналітичного центру Bruegel, наприкінці 2023 року імпорт російського газу в ЄС у ціновому обчисленні становив близько $1 млрд на місяць порівняно з піковим показником $16 млрд щомісяця на початку 2022 року, до вторгнення.

росія постачає газ до Європи через Туреччину й Україну. Контракт на транзит через українську територію закінчується наприкінці цього року, і Київ не має наміру його продовжувати.

москва при цьому заявляла, що не відмовляється від транзиту через Україну.

Як повідомлялося, ключові газові компанії з чотирьох країн ЄС напередодні підписали декларацію із закликом продовжити газовий транзит, вказавши на загрозу для енергетичної та економічної безпеки без цих постачань. Декларацію направлять голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.

Ще одна перешкода для поставок російського газу в Європу – американські санкції проти Газпромбанку, через які йшли розрахунки за постачання газу так званим «недружнім країнам».

Вони набудуть чинності 20 грудня.

Нагадаємо, Євросоюз звернувся до США із проханням розглянути можливість пом'якшення санкцій проти Газпромбанку. За даними Bloomberg, Брюссель і Вашингтон, зокрема, обговорюють, чи слід дозволити платежі через люксембурзьку «дочку» Газпромбанку, чи використовувати інші канали.

Туреччина та Угорщина також попросили у США виключення для них із санкцій проти Газпромбанку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло