Перша бригада Українського легіону, яка пройшла підготовку в Польщі, вирушила в Україну – посол

Перша бригада Українського легіону, яка пройшла підготовку в Польщі, вирушила в Україну – посол

Наступна група добровольців має підписати контракти із ЗСУ 10 січня

Перша бригада Українського легіону, яка пройшла підготовку в Польщі, вирушила в Україну – посол
фото Орест Малькут\Радіо Свобода

В Україну вирушив перший підрозділ Українського легіону – добровольча бригада, яка була сформована та пройшла навчання в Польщі, повідомив 23 грудня в інтерв’ю Радіо Свобода посол України в Польщі Василь Боднар.

Боднар не уточнив, скільки військ було направлено.

Ініціатива спрямована на зміцнення Збройних сил України шляхом вербування українських чоловіків, які проживають у Польщі та інших країнах ЄС.

За словами Боднара, підготовка перших легіонерів продовжиться далі на українських військових базах. Наступна група добровольців має підписати контракти із ЗСУ 10 січня та розпочати навчання у Польщі.

Посол назвав проект «історією успіху», незважаючи на виклики та критику з боку російської пропаганди.

«Наші громадяни, які приєднаються до проекту, отримають задоволення від хорошої підготовки», – сказав він, наголошуючи на добровільному характері ініціативи.

З моменту свого відкриття в липні Український легіон залучив понад 1000 заявників. Перший рекрутинговий центр відкрився в жовтні при українському консульстві в Любліні (Польща).

Підрозділ готують Збройні сили Польщі в рамках спільних зусиль Києва та Варшави для вирішення проблеми нестачі живої сили в Україні.

На офіційній сторінці легіону йдеться, що військовий підрозділ буде озброєний сучасною технікою та зброєю, що забезпечить високу боєздатність і ефективність у виконанні завдань. Навчання проводитимуть інструктори НАТО на полігонах країн-партнерів.

Формування Українського легіону передбачене двосторонньою безпековою угодою між Україною та Польщею, яку підписали президент України Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск у Варшаві 8 липня 2024 року.

Україна, нагадаємо, веде переговори з іноземними партнерами щодо сприяння поверненню тисяч громадян призовного віку, які втекли за кордон.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло