Компанія-власник російського судна «Урса Майор» повідомила, що воно затонуло через теракт

Компанія-власник російського судна «Урса Майор» повідомила, що воно затонуло через теракт

Судно «Урса Майор» багато років перевозило вантажі для російських військових у Сирії

Компанія-власник російського судна «Урса Майор» повідомила, що воно затонуло через теракт
Фото: shipspotting.com

На російське торгове судно «Урса Майор» (Ursa Major, «Велика ведмедиця»), що затонуло 23 грудня в Середземному морі, було здійснено «цілеспрямовану терористичну атаку», повідомили в середу, 25 грудня, російські ЗМІ з посиланням на власника судна – групу компаній «Оборонлогистика».

У компанії послалися на свідчення членів команди, з яких випливає, що 23 грудня о 13.50 «відбулися три послідовні вибухи з правого борту в районі кормової частини», після чого судно «отримало різкий крен на правий борт до 25 градусів, що свідчило про проникання води у суднові приміщення».

В компанії наголосили, що судно не було перевантажене. «Урса Майор» йшло із Санкт-Петербурга до Владивостока з вантажем 806 тонн. На його борту знаходилися два портальні крани, два кранові ковші, дві суднові трюмні кришки, 20-футовий контейнер з обладнанням для кришок і 129 порожніх контейнерів.

Іспанські ЗМІ напередодні повідомляли, що на борту суховантажного судна «Урса Майор» стався вибух у машинному відділенні, після чого судно подало сигнал про лихо. 14 членів команди було врятовано та доставлено до порту Картахени, ще два члени екіпажу зникли безвісти.

Судно «Урса Майор» багато років перевозило вантажі для російського військового угруповання у Сирії.

Бекграунд. Нагадаємо, російське вантажне судно «Урса Майор» – один з офіційно зареєстрованих плавзасобів, що можуть переміщувати важку військову техніку, – було помічено влітку в сирійському порту Тартус (орендованому росією в Сирії на 49 років з 2019-го) у супроводі військового корабля. Пізніше воно відвідало порт Ірану.

Ці факти було виявлено Mind спільно із центром журналістських розслідувань НГО «Євростратегія» у межах моніторингу діяльності російських диверсійних груп у ЄС.

Проти компанії застосовані санкції США та України ще у 2017–2018 роках, у 2019-му – Канади, а у 2023 році – санкції ЄС та Великої Британії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло