Зеленський анонсував призначення військового омбудсмена після повідомлень про знущання над військовими

Зеленський анонсував призначення військового омбудсмена після повідомлень про знущання над військовими

Повідомлення, пов’язані з 211 понтонно-мостовою бригадою, викликали широкий резонанс серед громадськості

Зеленський анонсував призначення військового омбудсмена після повідомлень про знущання над військовими
фото Офіційний сайт президента України

Кандидатура на нову посаду військового омбудсмена обрана й буде оголошена в указі 30 грудня, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 29 грудня.

Українські чиновники ще у квітні вперше оголосили, що призначать військового омбудсмена, щоб військовослужбовці мали механізм повідомляти про порушення їхніх прав.

На омбудсмена «покладатиметься розгляд звернень і скарг військовослужбовців, надання первинної правової допомоги, проведення перевірок, розслідування порушень прав військовослужбовців та членів їх сімей», повідомили в Міноборони, оголошуючи у квітні про цю посаду.

Заклики щодо військового омбудсмена активізувалися останніми днями після повідомлень ЗМІ про зловживання в українській 211 понтонно-мостовій бригаді, і, ймовірно, підштовхнули владу до швидшого призначення військового омбудсмена.

Старшого лейтенанта Владислава Пастуха звинувачують у зловживанні владою, побитті та приниженні підлеглих, повідомила 26 грудня Генпрокуратура, а його кума, полковника Олега Побережнюка, затримали 29 грудня через заяви про тортури та знущання над підлеглими.

«Був запит від наших військових – і це об’єктивна потреба – про створення особливої інституції військового омбудсмена. Потрібна така людина, яка здатна буде захищати права наших воїнів, і така системна спроможність, щоб омбудсмен разом із Міністерством оборони, з усіма іншими, хто необхідний, міг справді впливати на ситуацію та реально допомагати воїнам, рідним наших воїнів. Ми обговорювали створення такої інституції з міністром оборони України, із військовим командуванням, також із представниками громадянського суспільства – багато було поглядів», – сказав Зеленський 29 грудня.

Інциденти, пов’язані з 211 понтонно-мостовою бригадою, викликали широку реакцію після повідомлень про порушення. В одному з імовірних випадків знущань, як повідомлялося, Пастух наказав підлеглим прив'язати військового до дерев'яного хреста на чотири години.

«Я обрав кандидатуру – сильну кандидатуру. Указ буде опублікований завтра. Разом із новим уповноваженим, із правозахисною спільнотою та Міністерством оборони погодимо відповідний законопроєкт про військового омбудсмена, а також відповідні системні основи його діяльності: повноваження, фінанси та все інше. Я прошу Верховну Раду та уряд своєчасно підтримати новації, які будуть запропоновані», – сказав Зеленський.

Президент додав, що робота омбудсмена розпочнеться найближчим часом, ймовірно, з нового року.

Хоча посада військового омбудсмена буде новою для України, в інших арміях Європи вже давно є омбудсман для контролю за дотриманням прав військовослужбовців, зокрема в Норвегії, Австрії, Чехії, Бельгії та Швеції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло