Перспективи цифровізації українського АПК: рівень інтеграції технологій не завжди корелюється із рівнем загального економічного добробуту країни

Перспективи цифровізації українського АПК: рівень інтеграції технологій не завжди корелюється із рівнем загального економічного добробуту країни

Більш як половина з 50 опитаних інноваційних сільськогосподарських компаній в Україні використовують цифрові технології в різних аспектах своєї діяльності

Перспективи цифровізації українського АПК: рівень інтеграції технологій не завжди корелюється із рівнем загального економічного добробуту країни
Зображення ілюстративне
Фото: depositphotos

Нещодавнє дослідження, проведене освітньо-аналітичною платформою AGGEEK, показало, що більш як половина з 50 опитаних інноваційних сільськогосподарських компаній в Україні використовують цифрові технології в різних аспектах своєї діяльності, зокрема в управлінні посівами, телематиці та плануванні виробництва.

Про це йдеться на сайті AGGEEK.

Цифрові сервіси дозволяють вибрати найбільш відповідний алгоритм дій з огляду на використовуваний гібрид та ЗЗР, параметри конкретного поля та локальні особливості агрокліматичних зон, щоб фермер розкрив максимальний потенціал рослин.

Впровадження цифрових технологій у сільському господарстві значно різниться між Україною та ЄС, відображаючи різні структури їхніх аграрних секторів. В Україні, де домінують великі агропідприємства, високий попит мають комплексні системи управління, інтегровані з програмним забезпеченням для планування ресурсів підприємства (ERP). Ці системи полегшують щоденну координацію між усіма відділами агропідприємств, оптимізуючи операції у великих масштабах.

А в країнах ЄС, де переважає сімейний агробізнес, віддають перевагу простим у використанні агрономічним сервісам підтримки ухвалення рішень, які певною мірою замінюють агронома-консультанта для фермера, пропонуючи цінні інсайти, як-от прогнозування захворювань і рекомендації щодо диференційованого внесення добрив.

«По всій Європі наші цифрові сервіси системи Cropwise інтегровані приблизно на 40 млн гектарів земель, що обробляються, – каже Фероз Шейх, директор з інформаційних та цифрових технологій компанії Syngenta, світового лідера в галузі сільськогосподарських технологій. – В одній тільки Україні ми наближаємося до 9 млн гектарів , що свідчить про швидке впровадження країною цифрових агротехнологій».

Використовуючи інноваційні технології, фермери можуть значно скоротити використання матеріальних ресурсів, часу та витрат праці за рахунок точного виявлення проблем і цілеспрямованих рішень.

«Новіші цифрові технології дозволяють працювати доцільніше та розумніше з економічного погляду, – каже Дмитро Шемет, виконавчий директор Cropwise Operations, – Наприклад, створивши конкретне завдання для обприскувача для внесення препаратів на ділянки поля, які цього вимагають, теоретично обробити можна лише 20% від усього поля, а витрати становитимуть $7–10 замість $35-40 на гектар»

За його словами, у сучасних реаліях неможливо керувати агробізнесом без допомоги цифрових інструментів. У галузі спостерігається піковий попит на послуги точного землеробства й системи підтримки ухвалення рішень на основі штучного інтелекту. «Тому я сказав би, що цифровізація – це необхідність, без якої агропідприємство просто не буде конкурентоспроможним», – стверджує Шемет.

Рівень інтеграції технологій в АПК не завжди корелює із рівнем загального економічного добробуту країни. «Основним фактором, – пояснює Фероз Шейх, – є мислення фермера – його відкритість до інновацій і готовність експериментувати, навіть якщо йдеться лише про пілотні проєкти».

Саме ставлення до технологій і готовність до ризику відіграють вирішальну роль у цифровій трансформації сільського господарства, потенційно дозволяючи економікам, що розвиваються, зробити стрибок у впровадженні сільськогосподарських технологій, якщо фермери готові до змін.

Довідково. Cropwise – це мультиплатформа, що містить цілий портфель сервісів, що охоплюють майже весь спектр завдань агробізнесу, і допомагає оптимізувати та раціоналізувати агрооперації шляхом інтеграції даних, ресурсів та інструментів для ухвалення рішень, що підвищують ефективність, продуктивність і стійкість підприємства.

Нині для українського ринку готується запуск програми Spray Assist, яка даватиме рекомендації щодо оптимального часу для внесення ЗЗР, попереджатиме про потенційні погодні ризики, а також рекомендуватиме кращі варіанти мінімізації можливих втрат робочого розчину та більш ефективного та безпечного застосування ЗЗР для довкілля та персоналу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ринок біопрепаратів Європи досягне $3 млрд до 2030 року. Він демонструє стабільне зростання на 8–10% щорічно.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло