Китайські хакери зламали управління Мінфіну США, яке відповідає за санкції
Метою хакерів було з’ясувати, проти яких китайських компаній американці готують санкції

Китайські хакери, імовірно пов’язані з урядом, атакували управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США.
Про це пише Washington Post із посиланням на поінформованих американських чиновників.
За їхніми словами, метою злому було з'ясувати, які китайські організації можуть потрапити під фінансові санкції Вашингтона найближчим часом.
Про атаку на комп'ютерні системи свого підрозділу Мінфін США повідомив Конгресу 30 грудня.
За даними відомства, хакери зламали постачальника послуг кібербезпеки BeyindTrust і змогли отримати доступ до робочих комп'ютерів та незасекречених документів.
Збитки від атаки досі оцінюють Агентство з кібербезпеки та захисту інфраструктури США (CISA) та ФБР.
Попри те що засекречені матеріали та конфіденційна інформація зберігаються окремо, доступ до несекретних документів також може допомогти владі Китаю зрозуміти, як у Вашингтоні розробляють санкційну політику і кого розглядають як потенційні цілі, зазначив колишній співробітник Мін'юсту США Девід Лауфман.
Офіційно Китай відкинув будь-яку причетність до злому. У Міністерстві закордонних справ КНР назвали звинувачення у цьому «безпідставними», наголосивши, що Пекін «послідовно виступає проти всіх форм» хакерських атак.
Як повідомляли джерела CNN, восени 2024 року китайські хакери, зламавши сервери американських телекомунікаційних компаній, отримали доступ до переписок і дзвінків близько 150 американських політиків, у тому числі до даних Трампа та його віцепрезидента Джей Ді Венса.
Сенатор-демократ Марк Уорнер зазначав, що це «найбільший злам телекомунікаційних мереж в історії нашої країни». За його інформацією, постраждали провайдери AT&T, Verizon і Lumen.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].