У 2024 році Україна збільшила імпорт електроенергії в 5,5 раза – статистика
У грудні 2024 року Україна збільшила імпорт електроенергії у 2,6 раза проти попереднього місяця

У 2024 році Україна збільшила закупівлю електроенергії з-за кордону в 5,5 раза, до 4,4 млн МВт*год.
Про це свідчать дані моніторингу ExPro Electricity.
Пік постачань припав на червень, коли було отримано понад 850 тис. МВт*год.
Найбільшими постачальниками електроенергії стали: Угорщина (39%), Словаччина (23%), Румунія (18%), Польща (14%) і Молдова (5%).
Збільшення імпорту стало ключовим для стабілізації енергосистеми та забезпечення дедалі більшого попиту в умовах енергетичної кризи.
У грудні 2024 року Україна збільшила імпорт електроенергії у 2,6 раза в порівнянні з листопадом 2024 року – до понад 430 тис. МВт*год.
На Угорщину припадає найбільша частка у структурі імпорту – 35%. На другому місці – Словаччина з 25%. Найбільше за місяць зріс імпорт з Угорщини, вчетверо – до 152 тис. МВт*год.
Експорт електроенергії загалом у 2024 році залишився майже на рівні 2023 року – 366 тис. МВт*год. Найбільше електроенергії за рік було поставлено в березні – 154 тис. МВт*год.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].