Зеленський про припинення вогню і зустріч у Нормандському форматі: «росіяни просто перестали брати трубку»
Він розповів, як у 2019 році намагався домовитися з путіним про перемир’я та обмін полоненими

Кремлівському диктатору путіну нецікаво домовлятися про мир, він не заглиблюється в це питання, оскільки не збирається закінчувати війну.
Таку думку висловив президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю Лексу Фрідману, американському подкастеру.
Зокрема, він навів приклад того, як проходили переговори в Нормандському форматі 2019 року за участі путіна, зазначивши, що ці переговори були слабкими через відсутність у них участі США.
«Охарактеризую вам ситуацію. У 2019 році в грудні місяці, у Парижі, в Єлисейському палаці, я, Макрон, Меркель і путін домовилися про ceasefire. Ми домовилися про обмін людей, всіх на всіх. Також нова зустріч, багатогодинна, де ми з ним (путіним. – Mind) домовилися. Всі же втомилися, ми залишилися удвох, в кінці кінців. І я йому казав: давай ceasefire. До речі, ніхто в Україні не вірив у ceasefire, мало хто вірив», – розповів Зеленський.
За його словами, він тоді глибоко дослідив це питання, а путін – ні.
«Він хотів відведення (українських військ. – Mind). Я йому порахував, що якщо буде відведення військ від контактної лінії в тому форматі, який пропонували росіяни, то це займе у нас 20 років. Я йому це доказав. Саме по часу. Квадратні кілометри, довжина лінії розмежування. Я йому сказав: так не вийде. У мене було багато аргументів. Тому що я був глибоко в питанні, дуже глибоко. Це моя риса. Якщо я починаю чимось займатися, я не можу стояти, як товариш (путін. – Mind) з голою дупою, я повинен бути одягнений і готовий краще за того, хто напроти мене», – сказав президент, додавши, що така риса виробилася в нього за роки заняття спортом, зокрема боксом і тайським боксом.
«Тому я був дуже до цього готовий. А він – ні. Він неглибоко був у процесі. Що за кордон, де він находиться, як довго розводити війська? А чому він був неглибоко? Бо він нічого цього не збирався робити. Це те, що мене бентежило. Якщо ти не глибоко в питанні, то й результат тобі не дуже потрібен», – пояснив Зеленський.
«Ми з ним домовилися про продовження транзиту газу, у 2019 році. Це була безпека для Європи, Меркель мене дуже просила про це, це було важливо для Німеччини. Ми домовилися про транзит, і в цьому – до речі – він всі деталі знав».
«Щодо обміну, ми зробили перші кроки й обміняли людей», – додав президент.
«Щодо припинення вогню, ceasefire – вони почали нас вбивати через місяць. Я подзвонив йому (путіну. – Mind), і сказав: ну ми ж домовилися. У нас же є (документ), це ж не папірець у туалеті, це серйозна історія, Меркель, Макрон, ти, я – ми ж домовилися», – сказав Зеленський.
Він зазначив, що після цього телефонував йому ще кілька разів, загалом було два чи три дзвінки.
«Я його просив про ceasefire, він казав: «Не може бути, зараз розберемось», а росіяни і сепаратисти на окупованих територіях продовжували стріляти і вбивати наших людей. Так, фронт стояв на місці, але вони вбивали людей. Я йому дзвонив до тих пір, через кілька місяців, поки росіяни припинили брати трубку від нас. Більше з’єднань у нас не було. Я хотів наступної зустрічі, як у нас було в Нормандському форматі, але росіяни відмовляли», – розповів Зеленський.
Бекграунд. Нагадаємо: Зеленський назвав владіміра путіна «мамонтом», якому чужі будь-які інновації, а ракети – на відміну від Ілона Маска – російський диктатор виготовляє тільки для того, щоб ними вбивати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].