Британський прем'єр Кір Стармер приїде до Києва обговорювати розміщення миротворців після війни
Лідери Британії, Франції, Польщі підтримує ідею про розміщення миротворців

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер найближчим часом приїде до Києва, щоб обговорити з українським керівництвом відправку до України миротворчого контингенту союзників. Це може бути реалізовано після закінчення війни або при досягненні режиму припинення вогню.
Джерело. Про це повідомила британська газета The Telegraph.
Очікується, що найближчими тижнями президент України Володимир Зеленський зустрінеться з британським прем’єр-міністром.
Сер Кір Стармер відвідає Україну вперше після того, як став прем’єр-міністром.
Зеленський оголосив про план візиту Стармера після розмови з союзниками на авіабазі Рамштайн у Німеччині в четвер, повідомляє Bloomberg. На коли саме запланована поїздка, невідомо.
Говорячи журналістам про плани відправлення в Україну іноземних військ у складі миротворчих сил після закінчення війни з росією, Зеленський сказав:
«Британці сприймають це позитивно, але я детально про це поговорю з прем’єр-міністром на нашій зустрічі. Він буде в Україні, і ми будемо про це говорити», – сказав він.
План зустрічі Володимир Зеленський озвучив під час спілкування з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом та міністром оборони США Ллойдом Остіном.
Напередодні Кір Стармер обговорив стан справ в Україні із президентом Франції Еммануелем Макроном, який на початку минулого року першим із лідерів західних держав заявив про можливість відправити контингент союзників до України.
Макрон і Стармер обговорили «важливість надання Україні гарантій безпеки» на майбутнє, згідно з французьким протоколом зустрічі.
«Лідери двох країн підтвердили бажання тісно співпрацювати, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно», – йдеться в звіті.
«Вони наголосили на важливості продовження поставок озброєння, необхідного для захисту української території, а також гарантування фінансової підтримки України після 2025 року», – зазначено в повідомленні.
Макрон раніше також обговорив розміщення миротворчих сил в Україні з Дональдом Туском, прем’єр-міністром Польщі, під час зустрічі в грудні.
Джон Гілі, міністр оборони Британії, прихильно ставиться до ідеї відправлення британських військ в Україну для допомоги в навчанні ЗСУ, писала The Times у грудні:
«Ми шукатимемо, де зможемо, щоб відповісти на потреби українці. Бо саме вони воюють».
Раніше цього місяця Джеремі Хант, колишній міністр закордонних справ, заявив, що британські солдати повинні бути розміщені в Україні в рамках будь-якої мирної угоди.
«Трамп не буде надсилати для цього американські війська. Я б запропонував єдиний спосіб зробити цю гарантію безпеки для України надійною – це щоб Британія, Франція, Німеччина та інші європейські країни направили війська для охорони лінії розмежування», – сказав він.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що європейські країни готові відправити в Україну миротворчі війська, але не під прапором НАТО. Участь НАТО вимагає схвалення всіх членів альянсу і «може спровокувати росію», заявили учасники обговорення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].