Литовські дрони, призначені для України, застрягли на складах – LRT
Політики заявляють, що винна бюрократія

Дрони литовських виробників, які до кінця 2024 року мали бути доставлені в Україну, досі перебувають на армійських складах Литви.
Про це повідомляє литовський суспільний мовник LRT.
Одне з підприємств, у якого закуповують дрони для України, стверджує, що обладнання було поставлено кілька місяців тому. «Частину дронів ми доставили в жовтні, частину в листопаді, але в нас поки що немає інформації про те, що дрони довезли до України», – каже голова підприємства «RSI Europe» Томас Мілашаускас. Компанію поки що не покликали і навчати українців використовувати дрони.
Деякі інші компанії також підтвердили – у них немає жодної інформації про те, щоб дрони перевозилися в Україну. Інформації немає, бо дрони й досі у Литві, пише LRT.
У всьому винна бюрократія, каже колишній міністр національної оборони Лаурінас Кащюнас. Він пояснює, щоб товар дійшов до кінцевого пункту призначення, необхідно пройти шість кроків.
«Бюрократія така: є склади, Агентство оборонних ресурсів має формально передати це армії, уряд має ухвалити рішення про передачу Україні, потім потрібно це перевезти в Україну... Це означає, що потрібно напружити волю і робити кожен крок якомога швидше», – розповів Кащюнас.
Кроки логічні, але якщо на якомусь із етапів відбувається затримка – гальмує все. Виробники дронів кажуть, що доставку обладнання в Україну необхідно здійснювати якомога швидше.
Голова парламентського комітету з національної безпеки та оборони Гедрімас Еґлінскас вважає, що ця історія має стати сигналом для перегляду всієї системи.
У Міністерстві оборони заявляють, що дрони, закуплені у литовських виробників, будуть доставлені в Україну найближчим часом. У відомстві кажуть – ланцюжок уже скорочується.
У серпні п'ять литовських виробників дронів успішно провели випробування в Україні. Литва закупила для ЗСУ майже 5 000 дронів на 5 млн євро. Крім того, 2300 бойових дронів на суму 3 млн євро було куплено для литовської армії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна планує закупити італійські системи ППО та боєприпаси за рахунок прибутку від заморожених активів рф.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].