Шість країн Євросоюзу закликали знизити стелю цін на російську нафту
«Чим нижчі ціни на російську нафту, то швидше настане мир», - заявила глава МЗС Швеції

Шість країн Європейського союзу закликали Єврокомісію знизити верхню стелю цін на російську нафту, встановлену державами Групи семи (G7) на рівні $60 за барель, стверджуючи, що це зменшить доходи москви.
Джерело. Про це пише Reuters.
«Нафта – найважливіше джерела доходів росії. Ми вважаємо, що зараз саме час посилити ефективність наших санкцій, зменшивши граничну ціну G7 на нафту», – йдеться у листі, направленому до виконавчого органу ЄС урядами Данії, Латвії, Литви, Фінляндії, Швеції та Естонії.
Зокрема під зверненням поставила свій підпис глава МЗС Швеції Марія Мальмер Стенергард.
«Чим нижчі ціни на російську нафту, тим швидше настане мир», – заявила вона на конференції з оборони.
Як підрахувала міністерка, зниження ціни на $10 за барель означало б для росії втрати у розмірі $200 млрд на рік, а це – 15% російського військового бюджету.
У жовтні 2022 року ЄС та країни Групи семи домовилися, що російська нафта не повинна продаватися за ціною, що перевищує $60 за барель.
Водночас, глава МЗС Швеції пообіцяла, що її країна активізує зусилля по боротьбі з російським «тіньовим флотом». Маються на увазі танкери, що перевозять російську нафту, які ходять під іноземними прапорами. Їх росія використовує для обходу нафтового ембарго, запровадженого два роки тому через війну в Україні.
Для «тіньового флоту» використовуються старі і часто не застраховані танкери, на яких експортують сиру нафту та нафтопродукти з рф в обхід міжнародних санкцій.
росія входить до трійки найбільших світових виробників нафти. Як нагадує агентство Reuters, після запровадження наприкінці 2022 року західними країнами цінової стелі росія перенаправила свою нафту на продаж до Китаю та Індії. На цих ринках вона продається з великими знижками.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].