Операція НАТО в Балтійському морі обіцяє швидке реагування – прем'єр Естонії
Спецпроєкт
Естонія

Операція НАТО в Балтійському морі обіцяє швидке реагування – прем'єр Естонії

За словами прем'єра, операція «Балтійський вартовий» відстежує пересування кораблів, визначає їхні наміри та перевіряє, чи відповідає дійсності надана інформація

Операція НАТО в Балтійському морі обіцяє швидке реагування – прем'єр Естонії
Фото: err.ee

Операція «Балтійський вартовий» (Baltic Sentry), розпочата країнами НАТО для захисту підводної інфраструктури в Балтійському морі, обіцяє швидке реагування на можливі зловмисні дії.

Про це заявив прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал під час телеефіру, цитує ERR.

Як пояснив Міхал, особисто для Естонії «швидке реагування» означає, що в разі виникнення загрозливої ситуації, країна готова швидко відреагувати й зупинити порушника або ж шкідливу діяльність.

За його словами, операція НАТО допоможе створити кращу картину того, що відбувається, особливо в місцях інтенсивного руху: у Фінській затоці, біля берегів Польщі або в Данських протоках.

«Крім кораблів, що діють у морі, це також передбачає використання розвідувальних засобів і систем штучного інтелекту, а також інших технологічних можливостей», – додав Міхал.

Прем'єр пояснив, що під час операції «Балтійський вартовий» відстежується пересування кораблів у відповідному районі, визначаються їхні наміри й перевіряється, чи відповідає дійсності інформація, яку вони надають.

«Основна мета – отримати кращу картину ситуації та необхідність моніторингу інфраструктури», – наголосив він.

Окремо Міхал звернув увагу й на те, що неможливо контролювати кожен метр інфраструктури на суші, не кажучи вже про підводну, але картину можна зробити чіткішою та створити стримувальні фактори на цих об'єктах, у такий сплсіб гарантуючи, що менше буде зловживань, а також менше шкідливої недбалості.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив про початок нової операції НАТО Baltic Sentry, яка спрямована на посилення захисту підводної інфраструктури в Балтійському морі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло