ХАМАС заявив, що поверне Ізраїлю не всіх заручників

ХАМАС заявив, що поверне Ізраїлю не всіх заручників

Перемир’я, яке почнеться з 19 січня, діятиме тільки 42 дні

ХАМАС заявив, що поверне Ізраїлю не всіх заручників
фото DR

Ізраїль та угрупування ХАМАС, визнане терористичним у США та ЄС, напередодні підписали угоду про припинення вогню та звільнення заручників. ЗМІ дізналися про нові деталі угоди.

Прем'єр-міністр Катару, який виступав посередником на переговорах, оголосив, що припинення вогню в Газі набуде чинності 19 січня й на першому етапі діятиме 42 дні.

Єменські хусити заявили, що теж припинять обстріл Ізраїлю в цей час.

У ході першого етапу 33 ізраїльських заручники (з 98 ізраїльтян, які залишаються в полоні ХАМАС) обміняють на палестинських ув'язнених (по 30 палестинців за кожного ізраїльтянина з числа цивільних осіб і по 50 палестинців за кожного ізраїльського військового).

Зі свого боку Ізраїль зобов’язався відвести війська з густонаселених районів Гази.

Після цього війна може відновитися, бо жодних твердих домовленостей про другий етап ще немає: передбачається, що перемовини будуть продовжені.

На другому етапі, як планується зараз, ХАМАС має звільнити всіх ізраїльських заручників, у тому числі чоловіків-військовослужбовців, а Ізраїль – вивести всі свої війська із сектору Газа.

Майбутнє сектору поки що не окреслене в угоді: наразі здається, що ХАМАС збереже там владу, хоча відновлення відбуватиметься під міжнародним контролем.

Угоду ще має схвалити уряд Ізраїлю, і хоча Нетаньягу заручився підтримкою більшості його членів, міністр фінансів Бецалель Смотрич і міністр нацбезпеки Ітамар Бен-Гвір виступають проти угоди.

Це може призвести до падіння нинішнього кабінету, але наразі люди – і в Ізраїлі, і в секторі Газа – здебільшого радіють. Війна, що розпочалася 7 жовтня 2023 року з нападу ХАМАС на Ізраїль, уже стала найдовшою в ізраїльській історії.

Бекграунд. Як повідомляла CNN напередодні, Ізраїль і ХАМАС домовилися про припинення вогню. Президент Ізраїлю вже обговорив із головою Міжнародного комітету Червоного Хреста деталі транспортування заручників.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло