ЄБРР планує цього року інвестувати в Україну 1,5 млрд євро

ЄБРР планує цього року інвестувати в Україну 1,5 млрд євро

Серед пріоритетів банку – інфраструктура та енергетична безпека

ЄБРР планує цього року інвестувати в Україну 1,5 млрд євро
Фото: ілюстративне

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує обсяг своїх інвестицій в Україну цього року на рівні 1,5 млрд євро ($1,54 млрд), адже російська агресія продовжує завдавати шкоди країні.

Про це пише Bloomberg.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Планування в Україні – складне завдання, але можливо більше, якщо ми знайдемо правильні проєкти», – заявив Арвід Тюркнер, керуючий директор ЄБРР в Україні та Молдові.

Серед пріоритетів банку – інфраструктура та енергетична безпека, приватний сектор і забезпечення продовольчої безпеки, зазначив Тюркнер.

Торік ЄБРР інвестував рекордні 2,4 млрд євро в Україну після того, як збільшив свій статутний капітал на 4 млрд євро. Значна частина цих коштів була спрямована на фінансування невеликих децентралізованих енергетичних проєктів, щоб забезпечити безперебійне енергопостачання для людей та бізнесу, пише Bloomberg.

Постійні ракетні й дронові атаки з боку росії пошкодили енергетичну інфраструктуру країни, спричиняючи відключення електроенергії.

ЄБРР надавав кредити державним компаніям України, зокрема «Укрзалізниці», але понад 50% інвестицій у 2024 році були спрямовані у приватний сектор, ідеться в матеріалі. За словами Тюркнера, ця частка залишиться приблизно такою самою і 2025 року, адже банк бачить перспективні проєкти в сільському господарстві, яке є ключовою галуззю для української економіки.

Тюркнер також наголосив на важливості антикорупційних заходів і судової реформи для поліпшення інвестиційного клімату. Він зазначив, що є сподівання на початок реконструкції країни вже цього року в разі припинення вогню або укладення мирної угоди.

Також Тюркнер закликав український уряд просувати реформу корпоративного управління, адже державні компанії братимуть участь у процесі відбудови.

«Саме тому їхнє управління, спроможність, прозорість і боротьба з корупцією відіграють ключову роль у забезпеченні успіху реконструкції», – резюмував він.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписав з українським ОТП Банком схвалену на початку грудня угоду про покриття до 50% кредитного ризику за новими кредитами банку на суму 200 млн євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло