Сирський: Україна розробляє власну систему ППО для боротьби з російським «Орєшніком»
«Робота йде, вона активно ведеться в цьому напрямку. Сподіваюся, що незабаром ми отримаємо бажаний для нас результат», – сказав він

Україна працює над розвитком власних систем протиповітряної оборони, заявив головнокомандувач Олександр Сирський в інтерв'ю військовому кореспонденту ТСН Андрію Цаплієнку 19 січня.
«Ми ще в радянські часи виробляли фактично всі системи управління зенітними комплексами. Тобто в нас є потужності й можливості для створення, і ми працюємо над створенням свого вітчизняного комплексу протиповітряної оборони», – сказав Сирський.
За його словами, українська система протиповітряної оборони повинна відповідати американській Patriot.
Сирський зазначив, що загроза від нової російської балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік» є сильною мотивацією для Києва створювати власну протиракетну протиповітряну оборону.
Відбити «Орєшнік» можуть лише кілька систем ППО, сказав Сирський, а Україна поки що не має цих можливостей.
«Це підштовхує нас до створення власної системи протиповітряної оборони, яка була б не просто ППО, а могла протистояти ракетам», – сказав він.
«Це спонукає нас до активних переговорів із нашими союзниками, щоб отримати таку систему. І звичайно, це має спонукати нас до створення сучасної ракетної системи, яка могла б стати стримувальним фактором проти використання такої зброї росіянами», – наголосив головнокомандувач.
Раніше путін стверджував, що західні системи протиповітряної оборони не здатні перехопити ракети «Орєшнік», і навіть запропонував «високотехнологічну дуель» із Заходом, яка передбачала б запуск «Орєшніка» по Києву, а західні системи ППО, за задумом путіна, мали б показати свою спроможність його збити.
Сполучені Штати діють у зоні оборони на великій висоті (THAAD), призначеній для перехоплення балістичних ракет середньої дальності. Система не постачалася в Україну і, отже, ніколи не тестувалася на «Орєшніку».
В інтерв'ю Сирський зазначив, що вже почалася робота над розробкою власної протиракетної системи України.
«Робота йде, вона активно ведеться в цьому напрямку. Сподіваюся, що незабаром ми отримаємо бажаний для нас результат», – сказав він.
Бекграунд. Раніше міністр оборони Рустем Умєров заявив, що у 2025 році Україна планує витратити рекордні $35 млрд на виробництво зброї. Український уряд має намір надати $17 млрд, решту можуть профінансувати союзники.
Велика Британія погодилася профінансувати виробництво систем ППО та далекобійної зброї в Україні, повідомив Умєров 13 січня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].