Ціни на цукор впали до трирічного мінімуму через рішення уряду Індії
Індія дозволить експорт 1 млн тонн цукру, що змінить баланс на світовому ринку і спричинить тиск на ціни

20 січня ціни на цукор досягли найнижчого рівня більш ніж за три роки. Це сталося після оголошення урядом Індії дозволу на експорт 1 млн метричних тонн цукру в поточному сезоні, який триватиме до кінця вересня.
Про це повідомляє Reuters.
Рішення Нью-Делі спрямоване на підтримку цукрових заводів і підвищення внутрішніх цін на цукор, які в останні місяці перебували під тиском. Новина стала несподіванкою для деяких трейдерів, адже цього сезону виробництво цукру в Індії очікується нижчим за споживання вперше за вісім років.
«Ці новини, ймовірно, чинитимуть тиск на світові ціни», – прокоментував Воррен Паттерсон, голова стратегії товарних ринків в ING.
На біржі ICE ф’ючерси на білий цукор впали до $470 за тонну, що є найнижчим показником із вересня 2021 року. Згодом ціна зросла до $473,60, але все ще залишається на понад 5% нижчою проти початку року.
У попередньому сезоні Індія не дозволяла експорт цукру, однак тепер цей крок, зважаючи на низьке виробництво, створює нові виклики для світового ринку.
Крім того, ситуація ускладнюється через побоювання, що Таїланд може збільшити експорт цукру на тлі зупинення постачань сиропу до Китаю. Китайська влада вимагає від Таїланду перевірити десятки заводів перед переговорами про зняття заборони на експорт сиропу та лікерів, введеної минулого місяця.
Глобальні ціни на цукор залишаються під тиском, а інфляція продовжує впливати на світову економіку. Як зазначив колишній голова Центрального банку Швейцарії Філіп Хільдебранд, глобальна інфляція залишатиметься головним ризиком для економіки у 2025 році.
Бекграунд. В Україні зараз завершується сезон цукроваріння 2024/25. Цього року українські виробники встановили історичний рекорд з експорту продукту. Про те, наскільки великим викликом у 2025 році може стати така висока порівнювальна база, і про які попередні підсумки можна говорити – скільки вироблено цукру, яка його якість – розповів Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].