Financial Times: Німеччина збільшила закупівлі російського ЗПГ в 6 разів
В офіційних німецьких базах даних він зазвичай позначається як «бельгійський газ», хоча власного видобутку Бельгія не веде

Німеччина заборонила приймати танкери із російським ЗПГ, але продовжує закуповувати його через інші країни ЄС, оскільки економіка ФРН переживає серйозні труднощі через енергетичну кризу.
Джерело. Про це пише Financial Times.
Німецька енергетична компанія Sefe, яка раніше належала «Газпрому» і в 2022 році була націоналізована, придбала минулого року 58 вантажів ЗПГ через французький порт Дюнкерк.
Це в шість разів більше, ніж роком раніше, йдеться у доповіді бельгійського аналітичного центру Bond Beter Leefmilieu, німецьких екологічних організацій Deutsche Umwelthilfe та Urgewald, а також української Razom We Stand. На звіт посилається Financial Times.
Незважаючи на припинення імпорту російського трубопровідного газу, Німеччина продовжує отримувати з росії від 3 до 9,2% газу через інші країни ЄС, йдеться у звіті.
Наприклад, після того, як доставлений до бельгійських портів ЗПГ регазифікується і відправляється трубопроводами в інші країни ЄС, в офіційних німецьких базах даних він зазвичай позначається як «бельгійський газ», хоча власного видобутку Бельгія не веде.
При цьому Бельгія є найбільшим отримувачем російського ЗПГ поряд з Іспанією та Францією (яка минулого року вийшла на перше місце).
Міністерства енергетики всіх трьох країн неодноразово заявляли, що у них російського газу майже не залишається – він вирушає вглиб континенту.
Уряд Німеччини у листопаді зобов'язав державні ЗПГ-термінали не приймати газ із росії, оскільки це суперечить інтересам країни та її прагненню повністю позбутися залежності від росії в енергетичній сфері.
«Але офіційний імпорт із Франції та Бельгії насправді частково складається з російського ЗПГ, що фактично відбілює його постачання, – каже Ангелос Кутсіс, фахівець із енергетичної політики Bond Beter Leefmilieu. – У результаті всі країни можуть заявляти, що не несуть відповідальності за зростання попиту на російський ЗПГ».
Економіка Німеччини, що сильно залежить від промисловості, серйозно постраждала від втрати дешевого російського газу. Це стало однією з причин стагнації, що триває вже п'ять років: зараз ВВП на 5% менше, ніж міг би бути у разі збереження допандемічних темпів зростання.
Постачання російського ЗПГ до Європи досягли в 2024 році рекордних 17,2 млрд кубометрів, за розрахунками Rystad Energy.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше The Guardian писала, що Європа в 2024 році закупила рекордний обсяг російського зрідженого газу. Головні причини цього – невисока ціна на ЗПГ і відсутність санкцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].