«Тіньовий» флот, банки, алюміній: ЄС готує нові санкції проти рф
Пакет санкцій, зокрема, дозволить європейським покупцям імпортувати російський метал за системою квот протягом одного року

Європейський Союз пропонує поетапну заборону на імпорт російського алюмінію в рамках 16-го пакету санкцій напередодні третьої річниці вторгнення рф в Україну.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Як пише видання, новий пакет також пропонує санкції, які відключать більше банків від банківської системи SWIFT, і заходи проти понад 70 суден «тіньового» флоту, залучених до транспортування російської нафти.
Зазначається, що новий пакет санкцій дозволить європейським покупцям імпортувати 275 тис. метричних тонн російського алюмінію за системою квот протягом одного року до набуття чинності повною забороною.
Квоти на обсяги імпорту контролюватимуть країни-члени та виконавчий орган ЄС. Ці плани вимагатимуть підтримки з боку всіх держав-членів і можуть змінитися до їх офіційного подання.
Крім того, ЄС пропонує заборонити тимчасове зберігання російської нафти всередині блоку, розширити обмеження на російські літаки та літаки, які контролюються росією, а також заборонити операції з великою кількістю російських портів і аеропортів, які використовуються для перевезення зброї та заборонені частини, потрібні для її виготовлення.
Інші пропозиції пропонують обмеження щодо трьох контрольованих рф банків за кордоном, а також організацій за межами країни, які використовують російську еквівалентну систему SWIFT.
До того ж передбачено більше обмеження програмного забезпечення, апаратного забезпечення та інших технологій, що використовуються в системах озброєння, а також санкціонувати десятки компаній, зокрема багато фірм у Китаї, Туреччині та інших країнах, які допомогли росії обійти заходи ЄС.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай та Індія припинили закупівлю російської нафти після санкцій проти тіньового флоту рф. На зміну російської азійські країни закуповують нафту в Казахстану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.