АОЗ не укладала прямих контрактів, а виконувала роль спецекспортера – Міноборони

АОЗ не укладала прямих контрактів, а виконувала роль спецекспортера – Міноборони

Раніше у відомстві заявили, що звільнили директорку Безрукову через невиконання Агенцією запланованих постачань для фронту, неякісне планування оборонних закупівель та несвоєчасну комунікації

АОЗ не укладала прямих контрактів, а виконувала роль спецекспортера – Міноборони
Фото: Міноборони
Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк

ДП «Агенція оборонних закупівель» під час керівництва Марини Безрукової не укладало прямі контракти, за винятком внутрішніх виробників, і по суті виконувало роль спецекспортерів.

Про це заявив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

«Обіцяли, що держпідприємство створювалось для того, щоб створювати прямі контракти. Прямих контрактів немає. За винятком укладених із внутрішнім виробником. І може декілька десятків із зовнішнім. Все інше – агенція виконувала реально роль тих самих спецекспортерів. Тобто укладають контракти з посередником, а посередник – із відповідним виробником», – сказав Гаврилюк.

За його словами, Агенція так і не взяла на себе повну відповідальність за поняття процесу закупівель. Гаврилюк нагадав, що потреба закупівель визначається Генштабом.

На запитання, чи несе Міноборони також певну відповідальність за кожен узгоджений контракт, заступник міністра відповів, що ні.

«Ситуація така, що ви найняли робітника, заплатили йому, він не виконав свою роботу, яку мав виконати, і ви розділяєте з ним відповідальність? У нас державних підприємств більше семи десятків. Проблеми ми маємо тільки з одним держпідприємством на сьогоднішній день. І причому з тим підприємством, яке являється найбільш основним і тим, від якого залежить в принципі основне завдання, яке покладається на Міноборони – забезпечення Збройних сил України», – сказав Гаврилюк.

Він додав, що якщо Міноборони буде ділити відповідальність з АОЗ, то «тоді виникає питання, навіщо це держпідприємство».офіційно рекомендувало не продовжувати контракт із директором, аргументовано обґрунтувавши своє рішення. Проте Голова Наглядової ради не довів цю інформацію до всіх членів Наглядової ради. 


Напередодні Міністерство оборони офіційно заявило, що 31 січня звільнило з посади директора ДП МОУ «Агенція оборонних закупівель» Марину Безрукову і призначило тимчасовим виконуючим обов’язки директора Арсена Жумаділова.

«Це рішення міністерства обґрунтоване необхідністю гарантування стійкого та безперервного забезпечення фронту озброєнням та боєприпасами», – йдеться у заяві.

Серед ключових причин зміни керівника АОЗ Міноборони назвало невиконання запланованих постачань для фронту, чисельні зауваження Генштабу щодо неякісного планування оборонних закупівель та несвоєчасної комунікації з боку Агенції, необґрунтоване перенесення графіків постачання.

Також у відомстві зазначили про «абсолютні неприйнятні численні витоки закритої інформації, що стануть окремим предметом розгляду правоохоронних органів».

У Міноборони, з огляду на інтерес до цієї справи, роз’яснили юридичні аспекти зміни керівництва Агенції.

Зазначається, що перше установче засідання Наглядової ради відбулося 17 грудня 2024, майже через два місяця після призначення міністром оборони перших трьох членів (що є достатнім для її правомочності). «Агенція не змогла забезпечити належне юридичне оформлення правовідносин із усіма членами Наглядової ради, що призвело до затримки в її роботі», – кажуть у міністерстві. Адже для повноцінного старту роботи члени Наглядової ради мали укласти контракти з Агенцією.

20 січня 2025 року один із незалежних членів Наглядової ради повідомив про вихід зі складу ради. Причиною стала відсутність належної комунікації з боку Агенції щодо погодження деталей контракту з ним. Кількість членів Наглядової ради зменшилася до чотирьох, що порушило баланс та ефективність її роботи. Крім цього, це не відповідає вимозі закону про те, що більшість членів мають бути незалежними.

У Міноборони наголосили, що у питанні продовження контракту з Безруковою голова Наглядової ради не забезпечив належної комунікації з її членами та Міністерством оборони. Так, 21 січня МОУ офіційно рекомендувало не продовжувати контракт із директором, «аргументовано обґрунтувавши своє рішення».

«Деякі члени ради повідомили, що не отримували позицій Міноборони, хоча ті надсилалися офіційно. Після того, як Міноборони самостійно направило свою позицію всім членам Наглядової ради, незалежні члени змінили свою думку та проголосували проти підписання додаткової угоди про продовження контракту з директором», – зазначили у відомстві.

У Міноборони відзначили, що при прийнятті Безрукової на роботу в Агенцію в січні 2024 року контракт з нею укладало міністерство. Отже, продовження контракту з директоркою вимагало згоди Міноборони.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що НАБУ розпочало кримінальне провадження проти Умєрова за ознаками зловживання владою після заяви міністра про непродовження контракту з Безруковою.


«


»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло