В адміністрації Трампа – суперечки з приводу завершення російської війни в Україні
Радники президента США та члени його кабінету розділилися в думках стосовно того, який тиск і на яку зі сторін слід чинити

У новій адміністрації президента США Дональда Трампа стали усвідомлювати складність російсько-українського конфлікту й те, що на його врегулювання знадобиться більше часу, ніж вони вважали спочатку.
Про це пише NBC News із посиланням на колишніх і нинішніх американських чиновників, які знають про ситуацію, а також джерело, близьке до уряду України.
За їхніми даними, радники Трампа та члени його кабінету розділилися в думках щодо того, який тиск і на яку зі сторін слід чинити.
Зокрема, радник із національної безпеки Майк Волтц і спецпредставник по Україні Кіт Келлог хочуть у різний спосіб посилити тиск на росію, щоб змусити її розпочати переговори.
Інші виступають за скорочення допомоги з метою змусити Київ якнайшвидше погодитися на припинення конфлікту. Критики такого підходу кажуть, що це призведе до фактичної поразки України й буде рівносильним капітуляції перед росією.
У будь-якому разі ті, хто побоювався, що Трамп змушуватиме Україну піти на невигідну угоду з путіним, дещо заспокоїлися.
Келлог заявив NBC News: «За потреби президент застосує всі важелі американської сили, щоб забезпечити припинення кривавої бійні останніх трьох років».
На думку одного з чиновників США, який відповідає за питання політики щодо України та росії, Трамп почав розуміти, наскільки складно розв'язати це питання й що росія не піде назустріч, якщо не чинити на неї більше тиску.
«Однією з причин зміни риторики Трампа є перехід від передвиборчої кампанії в режим реального управління. Перешкодою на шляху до миру є Україна. Думаю, це починає до нього доходити, і також до нього доходить, як погано буде з політичного (як мінімум) і зі стратегічного погляду, якщо це про...ти», – зазначив він.
Зміна позиції Трампа виявилася, зокрема, під час його виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Україна готова до переговорів, сказав він тоді. А на питання про росію відповів: «Вам потрібно запитати росію».
«Я слухаю вже майже десять років, як Трамп говорить про путіна, і це найбільш критичне з того, що він коли-небудь говорив», – прокоментував Майкл Макфол, колишній посол США в москві за Барака Обами.
путін не зацікавлений у переговорах, поки його армія нехай повільно, але продовжує захоплювати українські території, вважає Джон Гербст, колишній посол США в Україні.
Бекграунд. Нагадаємо: США мають намір оприлюднити план Трампа щодо припинення війни росії проти України. Спецпосланець Кіт Келлог готується оголосити про деталі плану на безпековій конференції в Мюнхені наступного тижня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].