«Жодна країна НАТО не зробила такого»: WSJ розповіла, що ділянки фронту з нестачею людей Україна тримає тільки завдяки дронам

«Жодна країна НАТО не зробила такого»: WSJ розповіла, що ділянки фронту з нестачею людей Україна тримає тільки завдяки дронам

За минулий рік в Україні було зібрано понад 2 млн дронів – і в цьому їй немає рівних у світі, кажуть експерти

«Жодна країна НАТО не зробила такого»: WSJ розповіла, що ділянки фронту з нестачею людей Україна тримає тільки завдяки дронам
фото DR

На деяких ділянках фронту чисельність російських військ перевищує ЗСУ в десять разів, проте просуватися швидко вперед росіяни не можуть, тому що українці на цих ділянках заповнюють нестачу особового складу дронами.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Зараз Україна виробляє близько 200 000 дронів на місяць. Командир батальйону безпілотників із позивним Мунін із 60-ї механізованої бригади, що перебуває на північному сході України, каже, що використовує дрони їх у тому числі для добивання поранених солдатів противника.

У звичайний день батальйон може запросто організувати виліт 60 FPV-дронів, тоді як рік тому міг використовувати не більше 15-ти у важкий день, розповів Мунін кореспондентам WSJ, які відвідали передову.

У деяких сільських районах пілоти дронів можуть тримати оборону практично без участі піхоти, пише газета. Майже 1000-кілометрова лінія фронту патрулюється лише безпілотниками, розвідники вже практично не потрібні.

Коли російські військові починають просуватися до українських позицій, їх «відстрілюють» невеликі дрони-камікадзе, а більші апарати скидають бомби.

Піхотинці ЗСУ відкривають вогонь лише по тих, кому випадково вдається прорватися крізь цю завісу вогню, розповів Мунін.

Видання вважає, що ця стратегія працює. Так, майже за рік наступу на Покровськ росіянам, незважаючи на величезну перевагу в живій силі та артилерії, так і не вдалося захопити цей великий логістичний центр, який забезпечує все українське угруповання на Донбасі.

При цьому російські частини підійшли до Покровська менш як на 10 км ще півроку тому.

Україна, ймовірно, зараз є світовим лідером з виробництва квадрокоптерів, які дозволяють операторам бачити поле бою, сказав The New York Times старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Марк Кенсіан, полковник морської піхоти США у відставці.

За словами Антона Верховодова, партнера венчурної фірми D3, яка інвестує у прикладні оборонні технології, за минулий рік у країні було зібрано близько 2 млн безпілотників.

Жодна країна НАТО не зробила такого, сказав він:

«Українські ноу-хау не мають рівних. В Україні працюють тисячі інженерів, які мають друзів на передовій, і вони розуміють, як насправді ведуться війни».

Російська армія теж активно використовує дрони, тому жодна зі сторін більше не посилає великої бронетехніки на лінію зіткнення, оскільки вона стає легкою мішенню.

У м'ясних штурмах російські солдати намагаються подолати кілька кілометрів до українських позицій пішки, часто групами по дві-три людини – так дронам складніше їх виявити та атакувати. І оскільки путінські командири не рахуються із втратами, такі хвилі атакуючих ідуть нескінченно. Це і дозволять їм нехай повільно, але просуватись.

Тому що, зрештою, «безпілотники не можуть замінити людей», сказав WSJ командир батальйону, який воював на південь від Покровська протягом останніх двох місяців. За цей час його батальйон відступив приблизно на 1,5 км.

«Вони можуть зірвати атаку противника, але не зупинити її повністю», – пояснив військовий.

Бекграунд. Нещодавно повідомлялося, що дрони українського виробництва ZEUS і HADES вже допущені до використання в ЗСУ – вони маловразливі до впливу ворожих засобів радіоелектронної боротьби, заявили в Міноборони.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло