Європейські країни кулуарно обговорюють масове затримання російських танкерів у Балтійському морі – Politico

Європейські країни кулуарно обговорюють масове затримання російських танкерів у Балтійському морі – Politico

Вони також зараз розробляють нове законодавство, щоб додати цьому юридичної ваги

Європейські країни кулуарно обговорюють масове затримання російських танкерів у Балтійському морі – Politico
фото Pixabay

У Європі розробляють програму затримання суден російського «тіньового флоту» у Фінській затоці.

Джерело. Про це пише видання Politico.

Йдеться про танкери, які перевозять російську нафту Балтійським морем. Мета програми – суттєво ускладнити росії перевезення нафти морем.

Як повідомляє видання Politico з посиланням на двох дипломатів ЄС та двох чиновників, обговорюються три можливі сценарії:

1) порушення екологічного законодавства,

2) антипіратські заборони

3) специфічні вимоги національного законодавства країн, які мають вихід до моря (Фінляндія, Естонія тощо).

Якщо це не вдасться, країни можуть діяти самостійно, спільно запровадивши нові національні закони, спрямовані на конфіскацію кораблів у морі в разі порушень.

«Близько 50% несанкціонованої торгівлі російською нафтою проходить через Фінську затоку», – сказав міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.

«Є екологічні загрози, є атаки, яких ми зазнали проти нашої підводної інфраструктури. Тепер постає питання: що ми можемо зробити з цими кораблями? Ми не можемо заблокувати все море, але ми можемо контролювати їх значно більше. Є багато можливостей», – сказав він Politico.

Опитані Politico експерти та юристи зазначають, що на практиці затримувати танкери на цих підставах може бути складно. Зокрема, танкери «тіньового флоту» можуть виходити з територіальних вод росії в Балтійському морі відразу в нейтральні, минаючи територіальні води країн-сусідів.

Крім того, запровадження обмежень спричинить зростання витрат, ускладнення логістики і потенційні заходи у відповідь з боку росії, у тому числі судові позови.

Обговорення відбувається на тлі затримання у Фінляндії нафтового танкера Eagle S, який підозрюють у причетності до пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2, а також надзвичайної ситуації з танкером Koala, що ходить під прапором Антигуа та Барбуда.

9 лютого у машинному відділенні Koala стався вибух, поки він перебував у порту Усть-Луга Ленінградської області.

Обидва судна імовірно входять до так званого російського «тіньового флоту», який допомагає росії обходити міжнародні санкції.

У січні 2025 року кілька сотень суден флоту потрапили під окремі санкції США.

Бекграунд. Нагадаємо, у порту Ленінградської області танкер зі 130 000 тонн мазуту сів на мілину, є імовірність розливу нафтопродуктів.

Фінляндія заявила, що проведе власне розслідування вибуху на борту російського танкера.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло