Євросоюз слідом за США перегляне програми фінансової допомоги іншим країнам – Bloomberg
Допомога має сприяти стратегічним цінностям ЄС і виділятися тим країнам, які поділяють європейські цінності, вважають у Брюсселі

Європейська комісія перегляне свої багатомільярдні програми зовнішньої допомоги, щоб в умовах ускладненої міжнародної обстановки тісніше пов'язати розподіл коштів із зовнішньополітичними інтересами блоку.
Про це пише Bloomberg.
На цей крок у Брюсселі пішли після того, як президент Дональд Трамп почав ліквідовувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
В умовах війни росії проти України, яка потребує значного збільшення оборонних витрат у Європі, зростання економічної напруженості та торгових війн США Євросоюзу потрібно все більше коштів, пише агентство.
Сукупного бюджету ЄС, який традиційно становить близько 1% ВВП, не вистачає на всі пріоритети, йдеться у проєкті документа ЄК, з яким ознайомився Bloomberg.
Тому в питанні зовнішньої допомоги комісія хоче перейти на більш виважений підхід, щоб зробити її більш «цільовою для своїх партнерів» і забезпечити власні стратегічні інтереси.
Серед таких інтересів – зміцнення альянсів із тими, хто поділяє європейські цінності, забезпечення доступу до сировинних товарів і стримування припливу мігрантів.
У сукупності на країни ЄС припадає максимальний обсяг міжнародної допомоги, що надається на цілі розвитку та гуманітарні програми, – майже 96 млрд євро ($99 млрд) у 2023 році.
США на зовнішні гуманітарні цілі надали загалом $72 млрд, з них $40 млрд – через USAID.
«Наразі саме час для ЄС запропонувати партнерам правильні стимули», – заявив на початку лютого єврокомісар із міжнародного співробітництва Йозеф Сікела.
Трамп після вступу на посаду президента своїм указом на 90 днів зупинив виділення зовнішньої допомоги, припинивши роботу USAID, і потім заявив, що агентство взагалі має бути закрите.
Співробітникам організації, які працюють за кордоном, наказано повернутися до країни.
Припинення фінансування з боку USAID спричинило масштабні проблеми по всьому світу – від лікарень до незалежних ЗМІ.
Бірманська біженка з хворими легенями померла на кордоні Таїланду та М'янми після того, як її виписали з лікарні, яка була закрита внаслідок втрати фінансування від USAID, повідомляло Reuters.
90 російських опозиційних організацій, зокрема ГО та ЗМІ, що працюють в еміграції, втратили американське фінансування через рішення адміністрації Трампа, писала The Moscow Times.
В Україні замороження фінансування США блокує розслідування воєнних злочинів рф, пише Reuters. Під загрозою опинилися п'ять проєктів, які збирали свідчення та докази звірств рф.
Як повідомлялося, напередодні Маск закликав закрити видання «Радіо Свобода» та «Голос Америки». «Це просто ліві радикальні божевільні», – заявив мільярдер.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].