Завод скла на Київщині може отримати страхування від закордонних компаній
Інвесторів шукають на німецькому та британському ринку

Інвестиційний холдинг EFI Group планує провести перемовини з німецькою компанією Allianz Trade та британським ринком Lloyd's щодо страхування ризиків та обладнання для проєкту заводу скла NovaSklo в Київській області.
Про це повідомив власник EFI Group Ігор Ліскі.
Ігор Ліскі розповів, що холдинг шукає можливості, що допоможуть запобігти ризикам. Зокрема він зазначив, що початок можливої майбутньої співпраці з британським ринком Lloyd's уже покладено.
«Відкрию вам новацію: ми подаватимемо заявку на Lloyd's, щоб це став перший застрахований приватною компанією промисловий проєкт», – прокоментував Ліскі на презентації проєкту NovaSklo.
За його словами, уже стартували перемовини з німецькою стороною Hermes щодо страхування обладнання заводу на Київщині, які триватимуть мінімум 5–6 місяців. Акцентом в обговоренні буде «вартість грошей», «хто візьме на себе ризики» та «хто буде партнером».
Постачальником обладнання для заводу стане німецька компанія Horn. За контрактом, команда німецьких спеціалістів упродовж півтора року працюватиме на запуском виробництва, а потужність першої черги заводу становитиме 25 млн кв. м скла, повідомив бізнесмен.
За словами Ліскі, підприємство вже отримало ліцензію на видобуток кварцевого піску для власного виробництва скла. Запаси родовища становлять близько 30 млн тонн.
Також він зазначив, що окупність проєкту залежатиме від обраної стратегії виходу на ринок: якщо вона буде агресивна – окупність становитиме приблизно шість років, а якщо лагідна та клієнтоорієнтована – більше.
Під час презентації проєкту EFI Group та урядовий офіс із залучення інвестицій UkraineInvest підписали меморандум про співробітництво. В. о. виконавчого директора UkraineInvest Олександр Мельниченко прокоментував, що UkraineInvest надасть проєкту юридичну, аналітичну, консультативну допомогу.
Нагадаємо, що у 2024 році Ліскі анонсував будівництво заводу з виробництва віконного скла загальною вартістю $240 млн у Київській області. За його словами, власні інвестиції у проєкт становили понад $80 млн, ще близько $100 млн вкладено у кредитно-експортне фінансування від європейських партерів, які фінансують своє обладнання. Старт будівництва запланований на весну 2025 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна потребує будівництва 3–4 заводів із виробництва віконного скла для відбудови. Для того щоб мати вдосталь віконного скла для відновлення зруйнованих війною міст і сіл України, необхідно побудувати 3–4 заводи потужністю по 25 млн кв. м продукції на рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].