Нова влада Сирії не пустила колону російських військових на базу в Тартусі

Нова влада Сирії не пустила колону російських військових на базу в Тартусі

Їх протримали на пункті пропуску 8 годин і розвернули назад

Нова влада Сирії не пустила колону російських військових на базу в Тартусі
Fotograf: AA\trthaber.com

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі.

Джерело. Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на турецьке видання TRT.

Колона з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, була зупинена сирійськими військовослужбовцями, які підпорядковуються новому уряду.

У результаті її протримали на контрольно-пропускному пункті в Тартусі близько 8 годин. Після багатогодинного очікування та спроб отримати дозвіл на в'їзд колона ні з чим повернулася в Хмеймім.

Інцидент стався на тлі недавніх заяв глави Міноборони перехідного уряду Сирії Мурхафа Абу Касри про те, що збереження російських баз у країні залежатиме від того, чи принесе це вигоду новій владі.

Міністр дав зрозуміти, що Дамаск взамін на збереження російських баз хотів би отримати екс-президента Башара Асада, який ховається в москві.

За словами Касри, глава уряду Сирії Ахмед Аш-Шараа порушував це питання на зустрічі з російською делегацією наприкінці січня. Тоді ж обговорювалася виплата репарацій від росії, оскільки війська рф допомагали Асаду бомбардувати міста, де знаходилася опозиція.

Поки що переговорів результатів не дали. При цьому росія висловила готовність сплатити відновлення сирії, щоб отримати «зелене світло».

Шансів на успіх небагато. Проти збереження російських баз виступає Туреччина, яка допомогла повстанцям повалити Асада та продовжує їх підтримувати.

Також нова влада розірвала договір із «Стройтрансгазом» про інвестиції в порт Тартуса від 2019 року, укладений на 49 років. москва вже вивезла частину озброєння із Сирії.

База ВМФ у Тартусі давала росії прямий вихід у Середземне море і служила ключовим пунктом для поширення впливу кремля на Близький Схід та Африку, а також хабом для перекидання військ, найманців та зброї.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло