Макрон зустрівся з віце-президентом США Венсом: головною темою стала Україна
Переговори президента Франції з Венсом тривали 1 годину 45 хвилин – майже вдвічі довше, ніж було заплановано

Президент Франції Еммануель Макрон зустрівся в Єлисейському палаці з віце-президентом США Джей Ді Венсом. Обговорювалася двостороння співпраця між двома країнами, а також торгові питання, пов’язані з намірами президента Дональда Трампа запровадити підвищені мита проти європейських виробників.
Однак головною темою для переговорів стала Україна, повідомляє RFI з посиланням на дипломатичне джерело.
«Ми не в усьому згодні з адміністрацією Трампа щодо умов врегулювання [повномасштабної] війни [росії проти України]. Але потрібно спочатку визначити терміни нашої незгоди. І потім побачити переговорні рамки. Типи гарантій, які можуть бути надані Україні, тощо. Це ключові питання для цих переговорів. І Франція має зіграти тут свою роль», – наголосило джерело в адміністрації Макрона.
Зазначається, що переговори президента Франції з Венсом тривали 1 годину 45 хвилин – майже вдвічі довше, ніж заплановано спочатку.
Напередодні британська газета The Telegraph написала з посиланням на джерела, що «адміністрація Дональда Трампа призупинила свій план щодо врегулювання конфлікту в Україні, щоб дати Європі місце за столом переговорів».
За інформацією видання, спецпредставник Трампа по Україні та росії Кіт Келлог у розмовах з європейськими дипломатами пообіцяв, що перед тим, як затвердити американський «мирний план» щодо України, він «індивідуально» проконсультується з союзниками по НАТО.
«Європейці, які проводили переговори з генералом Келлогом, були впевнені, що Вашингтон хоче зміцнити позиції України в будь-яких майбутніх переговорах з росією», – також заявило видання.
Бекграунд. Раніше прес-секретар Володимира Зеленського анонсував його зустріч із віце-президентом Джей Ді Венсом та Кітом Келлогом на Мюнхенській конференції з безпеки, яка проходитиме з 14 по 16 лютого.
Також стало відомо, що міністр фінансів США Скотт Бессент відвідає Україну вже цього тижня і обговорюватиме можливість доступу США до українських рідкоземельних мінералів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].