Українські феросплавні заводи зменшили виробництво майже вполовину – асоціація

Українські феросплавні заводи зменшили виробництво майже вполовину – асоціація

Через високу вартість електроенергії та логістики, брак персоналу підприємства не знають чи вироблятимуть продукцію

Українські феросплавні заводи зменшили виробництво майже вполовину – асоціація
Фото: Покровський ГЗК

За підсумками 2024 року феросплавні підприємства України скоротили випуск продукції на 49,4% порівняно в 2023-им – до 108,2 тис. тонн. 

Про це повідомляє Українська асоціація виробників феросплавів.

Торік виробництво скоротилося таким чином:

  • силікомарганець – на 45%, до 104,2 тис. тонн;
  • феромарганець – на 66,5%, до 3,6 тис. тонн.

Випуск феросиліцію (у перерахунку на 45%) та інших феросплавів становив 0,12 тонн і 0,28 тонн відповідно. Виробництво металевого марганцю і марганцевого концентрату минулого року не здійснювалося.

Експорт у 2024 році скоротився у 4,5 раза – до 77,3 тис. тонн з 344,2 тис. тонн у 2023-му. Найбільше продукції продали у Польщу (27,4% поставок у грошовому виразі), Туреччину (21,5%) та Італію (19,8%). Зазначається, що з італійського ринку Україну витісняє Кахахстан через цінову неконкурентоспроможність.

«Якщо ми захочемо повернутися на втрачені експортні ринки, то через фактор високої собівартості нам це буде зробити досить проблематично», – кажуть в асоціації. Відзначають, що через високу вартість електроенергії, зниження цін на продукцію на глобальних ринках підприємства не знають чи вироблятимуть продукцію в лютому і куди її продаватимуть.

«Якщо вирішиться питання з вартістю електроенергії та стабільністю її подачі для промислових споживачів на прифронтових територіях, то це стане передумовою для збільшення виробництва на феросплавних підприємствах і відновлення роботи ГЗК. Принаймні Покровський ГЗК розглядає можливість запуску збагачувальної фабрики у квітні, оскільки до червня запаси готової продукції закінчаться», – йдеться в повідомленні.

При цьому головним ризиком для підприємств галузі є знаходження в зоні активних бойових дій.


Галузь відновила свою роботу у квітні-травні минулого року після вимушеного зупинення восени 2023 року. Завантаження виробничих потужностей не перевищувало 6%, а видобувні потужності продовжували простоювати.

У жовтні 2023 року Марганецький ГЗК повідомив про призупинення видобутку та переробки марганцевої руди через постійні обстріли й брак води після підриву Каховської гідроелектростанції росіянами. За кілька днів Покровський ГЗК призупинив видобуток руди та випуск концентрату.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло