Микола Бабенко: свинарство в Україні розвивається повільно
Від 10 до 30% свинини в Україні – імпорт

Україна не спроможна забезпечити споживання свинини власним виробництвом. Від 10 до 30% свинини в Україні імпортується.
Про це на Mind Export Summit 2025 розповів голова Асоціації «М'ясної галузі», Микола Бабенко.
«Ми втратили темпи розвитку галузі. Всі досвідчені люди знають, все, що не розвивається – занепадає, і вільних місць в глобальному ринку немає. Їх потрібно завойовувати та готувати для себе. І так вийшло, що Україна втратила цю ініціативу», зауважив Бабенко.
Як приклад, він назвав Бельгію. У країні, площею як одна область в Україні, свиней на свинокомплексах отримується вдвічі більше, ніж в усій Україні до війни. Та попри все, в Україні впродовж останніх років зростає рентабельність.
«6 млрд євро доданої вартості щороку – це цифра, яка базується на традиційній сухій годівлі. А якщо візьмемо, до прикладу, використання відходів біоетанолу в годівлі свиней, як це Китай робить, то додана вартість подвоюється і цифра 12 млрд євро щороку порахована на те поголів'я, яке в Україні утримувалося в 1990 році. Тобто в нас було 20 млн голів свиней», розповідає Бабенко.
За його словами, до війни їх вже було вчетверо менше. Утім, потенціал для розвитку все -таки є.
«У 2022-му році, коли були заблоковані порти і зупинений експорт зернових, рентабельність по свинарству досягла понад 200% по року в 22-му, 23-му році. Багато хто, далекий до цього бізнесу, почав ним займатися. Однак, має бути довготермінова стратегія. Один із етапів якої – як позбутися тих проблем, які зупиняють розвиток галузі. А другий – подбати про те, що буде з надлишком продукції, коли вона утвориться на ринку», – зауважив голова Асоціації «М'ясної галузі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].