Міністри оборони Німеччини і Франції розкритикували Трампа за поступки росії ще до початку переговорів
«Мир через силу», який збирався продемонструвати президент США, може виявитися «миром через слабкість», зазначив Лекорню

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розкритикував адміністрацію США за публічні поступки росії ще до початку мирних переговорів стосовно України.
Про це повідомляє Укрінформ.
«На мою думку, було б краще говорити за столом переговорів про можливе членство України в НАТО або можливу втрату території, а не знімати це питання заздалегідь», – сказав Пісторіус у Брюсселі, де пройшла зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС.
За словами Пісторіуса, важливо, щоб до таких переговорів були залучені європейці, оскільки вони повинні стати невід'ємною частиною нового порядку.
Невдала угода про припинення вогню означає потенційне повернення більш серйозної війни, яка може вплинути на Європу в середньо- й довгостроковій перспективі, наголосив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.
За словами міністра, упродовж двох днів дискусій і переговорів у Брюсселі обговорювалися європейські «козирі в рукаві».
«Питання в тому, що ми кладемо на стіл. Ми окреслювали чіткі параметри. Але є й інші складні підгрупи питань – зернові, безпека Чорного моря, повернення українських дітей. І звичайно, питання статусу України. Чи йдемо ми до того, що було б жахливо, тобто до абсолютно нейтрального статусу? Тоді Україна стане легкою здобиччю для відновлення бойових дій», – пояснив Лекорню.
Водночас, на його думку, багато європейських столиць стурбовані, оскільки після холодної війни їхня безпека історично була делегована Вашингтону.
«Коли президент Трамп каже, що треба «нав'язати мир через силу», ми в Парижі стурбовані тим, що в кінцевому підсумку ця сила буде лише слабкістю. Адже досвід першого терміну президента Трампа показав, що ті обмеження, які робила американська адміністрація, не спрацювали», – сказав французький міністр.
«Ми всі знаємо, що американське рішення вивести війська з Афганістану стало сигналом слабкості. Ми, європейці, нагадували про це американській адміністрації протягом двох днів. Це було для того, щоб сказати «переговори – дуже добре». Але нам потрібні довгострокові параметри безпеки для України і для Європи», – наголосив Лекорню.
Бекграунд. Нагадаємо: новий глава Пентагону Піт Гегсет на зустрічі контактної групи у форматі «Рамштайн» заявив, що Європа має перебрати на себе відповідальність за збереження миру на континенті та надавати переважну частину допомоги Україні, оскільки США вважають за краще переключитися на розв'язання власних проблем із безпекою у своїй країні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].