Шольц закликав парламент запровадити режим надзвичайної ситуації, щоб збільшити допомогу Україні
Він вважає, що переговори Трампа з путіним несуть загрозу для безпеки всієї Європи

Німеччина повинна якомога швидше збільшити допомогу Києву на тлі переговорів президентів США та росії, а для цього парламент ФРН має визнати війну в Україні та її наслідки для безпеки Європи надзвичайною ситуацією.
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц журналістам в Берліні, передає The Moscow Times.
«Це означає, що наша підтримка України, яка зараз важлива як ніколи, більше не здійснюватиметься за рахунок інших завдань, які наша держава повинна виконувати щодо своїх громадян», – сказав Шольц.
При цьому він зазначив, що бундестаг може оголосити надзвичайну ситуацію відповідно до пункту 2 ст. 115 Основного закону ФРН.
За словами Шольца, переговори Дональда Трампа з путіним не стали несподіванкою, але вони «вимагають чіткого, швидкого та рішучого позиціювання Європи».
Канцлер ФРН підтримав прагнення Трампа якнайшвидше завершити бойові дії, але наголосив, що Німеччина «ніколи не підтримає продиктований мир».
Перемога росії та поразка України не призведуть до миру, а, навпаки, «поставлять під загрозу мир і стабільність у Європі, причому далеко за межами України», наголосив канцлер.
«Сьогодні ми маємо подивитися правді у вічі: що означають дії та заяви адміністрації США для України, Європи та світу. Бездіяльність означатиме, що під загрозою безпека нашої країни та нашого континенту. І я не дозволю цьому відбутися в цей критичний для нашої країни час», – сказав Шольц.
Німеччина посідає друге місце після США за обсягами постачання озброєнь в Україну. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Берлін надав Києву різної допомоги на 44 млрд євро, говорив раніше офіційний представник уряду ФРН Штеффен Хебештрайт.
У 2025 році з бюджету країни передбачається виділити на військову підтримку України ще близько 4 млрд євро, проте документ поки що не затверджений урядом.
Бекграунд. Нагадаємо: у січні стало відомо, що Шольц заблокував військову допомогу Україні на 3 млрд євро. Він вважає, що у розпал передвиборчої кампанії це може відштовхнути виборців його партії СДПН.
Трамп після вступу на посаду президента США провів першу офіційну телефонну розмову з путіним 12 лютого. Розмова тривала півтори години. Трамп повідомив, що домовився з путіним про те, що команди двох країн «негайно розпочнуть переговори» щодо врегулювання військового конфлікту.
За словами джерела Bloomberg, дзвінок Трампа Путіну шокував союзників США в ЄС. Один із європейських дипломатів назвав зміну політики Вашингтона «здачею» України ще до початку переговорів.
Відразу після появи повідомлень про розмову двох президентів міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Польщі, Італії, Іспанії, Британії та ЄС виступили зі спільною заявою, у якій вимагали місця за столом переговорів для Європи. Глава європейської дипломатії Кая Каллас окремо наголосила: «У будь-яких переговорах по Україні Європа має відігравати центральну роль».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].