WP повідомила, чому Зеленський відмовився підписувати угоду з США про рідкісноземельні метали
США хотіли, щоб президент України підписав угоду про корисні копалини «наосліп», чим його дуже здивували, але Зеленський наголосив, що в Києві «завжди спочатку всі читають»

США у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки запропонували українському президенту Володимиру Зеленському передати права на 50% мінеральних ресурсів країни.
Однак Зеленський «ввічливо відмовився» підписувати таку угоду, написав у Х оглядач Washington Post Джордж Рогін із посиланням на джерела серед учасників американської делегації.
Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент привіз у Київ меморандум про партнерство з використання українських рідкісноземельних металів як частину мирної угоди.
Проте документ не мав інформації про гарантії безпеки. Тому в Києві прийняли угоду, щоб доопрацювати її, писало ВВС.
Допрацьований варіант передали американській стороні у Мюнхені, яка попросила час, щоб з нею ознайомитися, пише WP.
Проте представникам США не сподобалися запропоновані редагування, через що було перенесено зустріч Зеленського з віцепрезидентом Джеєм Ді Венсом, писало агентство Reuters.
На зустрічі, яка все ж відбулася, обидві команди вирішили продовжити роботу над документом, йшлося в повідомленні пресслужби президента.
За даними джерел Reuters, США хотіли, щоб президент України підписав угоду про корисні копалини «наосліп», чим його дуже здивували.
На 90-хвилинній зустрічі з двопартійною групою сенаторів США за закритими дверима в Мюнхені Зеленський висловив стурбованість пропозицією США, повідомили три джерела, знайомі з його презентацією.
Він (Зеленський) «відчував, що його необґрунтовано просять підписати те, що він не мав можливості прочитати», сказав один зі співрозмовників на умовах анонімності.
«Я не думаю, що йому сподобалося те, що його поставили перед фактом «бери або йди», – сказало джерело.
Також зазначається, що Зеленський обговорив власну пропозицію щодо угоди про рідкісноземи зі Сполученими Штатами, при цьому він наголосив, що його угода розроблена відповідно до Конституції України.
Сенатор Браян Шатц погодився, що меморандум про партнерство вийшов одностороннім, зазначивши, що пропозиція Трампа «вимагає доопрацювання», але не надав подробиць.
Раніше Трамп заявляв, що військова допомога Україні не має бути безплатною. Він нагадав, що США вже витратили на Україну мільярди доларів і вимагав компенсації у вигляді доступу до рідкоземельних металів на $500 млрд в обмін на подальшу підтримку.
Трамп заявляв, що в Києві вже фактично погодилися із запропонованими умовами.
Зеленський раніше наголосив, що Україна не збирається передавати ресурси США безплатно, але готова до спільної розробки родовищ. Він також зазначив, що близько 20% мінеральних багатств країни, зокрема майже половина родовищ рідкісноземельних металів, розташовуються на територіях, окупованих росією, тому партнерам доведеться посилити підтримку ЗСУ. Інакше існує ризик, що доступ до цих ресурсів матимуть Китай, Північна Корея та Іран.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].