«Колоніальна угода» – український експосадовець розкритикував документ США щодо корисних копалин – AP
У команді Трампа назвали відмову Зеленського підписати угоду «недалекоглядною»

Сполучені Штати запропонували Україні «колоніальну угоду» про обмін українських рідкісноземельних мінералів на військову допомогу США, заявив 16 лютого колишній високопоставлений український чиновник в коментарі Associated Press.
Перед цим стало відомо, що 12 лютого міністр фінансів США Скотт Бессент передав проєкт угоди президенту Володимиру Зеленському. Зеленський відмовився підписати документ, заявивши, що він не містить гарантій безпеки й недостатньо захищає інтереси України.
«Для мене дуже важливий зв'язок між певними гарантіями безпеки та певними інвестиціями», – сказав Зеленський.
Подробиць щодо проблем із документом президент не повідомив.
«Це колоніальна угода, і Зеленський не може її підписати», – сказав AP колишній високопоставлений український чиновник, який говорив на умовах анонімності.
Нинішні та колишні чиновники України, які розмовляли з AP, заявили, що делегати США на Мюнхенській конференції з безпеки не пропонували жодних гарантій безпеки в обмін на рідкісноземельні мінерали України.
За словами співрозмовника видання, американські делегати були більше зосереджені на комерційних аспектах майбутнього партнерства й не мали «готових відповідей» на те, як можна захистити родовища корисних копалин в Україні в разі російської агресії.
Речник Ради національної безпеки Білого дому Браян Хьюз назвав відмову Зеленського підписати угоду «недалекоглядною».
Радник із питань національної безпеки Майк Волтц також закликав Зеленського прийняти угоду, про це він сказав на каналі Fox News 16 лютого.
«Зеленський був би дуже мудрим, якщо б уклав цю угоду зі Сполученими Штатами, – сказав він і додав: – Ми говоримо про вирощування пирога для української економіки».
Раніше Волтц заявляв, що США повинні «відшкодувати» витрати на попередні пакети військової допомоги Україні.
США прагнуть отримати 50% рідкісноземельних мінералів України, писало NBC 15 лютого. Вашингтон заявив про готовність розгорнути американські війська для охорони цих ресурсів, якщо буде укладено угоду з росією про припинення війни, заявили неназвані американські чиновники.
На початку лютого президент США Дональд Трамп заявив, що хоче укласти з Україною угоду про доступ до рідкісноземельних мінералів в обмін на продовження допомоги. Пізніше Трамп заявив, що Київ «по суті погодився» на угоду про ресурси на $500 млрд.
Україна ж заявляє, що вона відкрита для розвитку партнерства у видобутку ресурсів із США та іншими партнерами в обмін на гарантії безпеки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].