США представили Україні нову угоду про корисні копалини – ще більш жорстку, ніж попередня
Документ охоплює не тільки видобуток мінеральних ресурсів, а й газ і нафту, і жодних гарантій безпеки у ньому знов немає

У п'ятницю, 21 лютого, США передали Україні нову версію проекту угоди про видобуток корисних копалин, деякі умови виявилися жорсткішими, ніж у попередньому варіанті, який раніше привіз до Києва міністр фінансів США Скотт Бессент, повідомляє The New York Times з посиланням на документ.
Також про це повідомляє NV із посиланням на п'ять джерел, які беруть участь у редагуванні документа.
Згідно з оновленим проектом, пропонується створити спеціальний фонд для управління ресурсами України, однак контроль над ним має повністю належати американській стороні.
Вашингтон наполягає на закріпленні за США 100% власності майбутнього фонду та пропонує розподілити внески у співвідношенні два до одного: українська сторона буде вносити дві третини надходжень від видобутку корисних копалин, а США – одну третину, але у вигляді озброєння, яке вже було надано Україні.
Очікуваний розмір фонду становитиме $500 млрд.
Документ охоплює не тільки видобуток мінеральних ресурсів, а й газ і нафту.
При цьому майбутні доходи від портової діяльності до угоди не включені.
Американська сторона розглядає угоду виключно як комерційну та виключає з неї обговорення гарантій безпеки, пише NV.
Крім того, США не беруть на себе зобов'язань щодо інвестицій в українську економіку.
У свою чергу українська сторона пропонує переглянути параметри фонду та закріпити в угоді обов'язкове використання його коштів виключно для внутрішніх інвестицій в Україні.
За словами джерел видання, в умовах, що склалися, Україна, ймовірно, буде змушена прийняти нові умови, оскільки відмова від підписання угоди може посилити і без того напружені відносини між Києвом і Вашингтоном, що загострилися після відмови Володимира Зеленського затвердити перший варіант документа.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].