Міноборони створило держпідприємство «Цифрова Армія»: що це дає бізнесу, цивільним та військовим
Підприємство має стати платформою, яка об'єднає цифрові продукти у сфері оборони

Міністерство оборони створило державне підприємство «Цифрова Армія», яке має зручні сервіси для військових, цивільних і представників бізнесу та забезпечить вихід українських обороних розробок на міжнародні ринки.
Про це повідомляє Міноборони.
«За минулий рік військо значно цифровізувалося. Але нам необхідно рухатися ще швидше та шукати нові можливості. Саме тому ми створили «Цифрову Армію», яка допоможе ефективно взаємодіяти із приватним сектором в Україні та за кордоном, державними агенціями по всьому світу, а також дасть вихід нашим продуктам на міжнародний ринок», – зазначила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
Зазначається, що створення нового держпідприємства має такі переваги:
- Для військових. Проєкти від військових частин, як-от Центру інновацій та розвитку оборонних технологій, чи від R&D-лабораторій бригад, отримають додаткові можливості розвитку у співпраці з приватним сектором (України та країн-союзників). Це своєю чергою дасть технічним військовим розробникам впевненість і додаткову мотивацію продовжувати розвиток своїх ідей навіть після закінчення війни.
- Для цивільних. Насамперед це подальший розвиток продуктів, які забезпечують швидкість і зручність вирішення питань військового обліку, зокрема відстрочок чи пошуку вакансій у Силах оборони. Також це можливість долучитися до розробки та впровадження оборонних інновацій у складі команди ДП «Цифрова Армія».
- Для бізнесів. Продукти та розробки бізнесів і стартапів інтегруватимуться у проєкти Сил оборони й ставатимуть частинами екосистем із повноцінними спроможностями, які потрібні не тільки для асиметричної переваги над ворогом, а й для успішного продажу ідей на закордонних ринках.
За словами директора держпідприємства «Цифрова Армія» Ірини Кваскової, підприємство має стати платформою, яка об'єднає цифрові продукти у сфері оборони. Йдеться не лише про застосунки «Резерв+» та «Армія+», а й бойові системи та оборонні інновації.
«Плануємо залучати у свою команду найкращих цивільних і військових фахівців. Крім того, ми бачимо великий інтерес з боку міжнародних партнерів до унікального бойового досвіду та дійсно інноваційних цифрових продуктів у сфері оборони. У свою чергу це означає високий потенціал для України загалом та ДП «Цифрова Армія», зокрема, на міжнародному ринку оборонних технологій», – наголосила Кваскова.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони може створити функцію трекінгу повісток у «Резерв+». Якщо таку ідею підтримає уряд, це можна буде зробити «достатньо швидко».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].