російська госдума готує заборону на повернення до росії тих західних компаній, які «підтримували ЗСУ»

російська госдума готує заборону на повернення до росії тих західних компаній, які «підтримували ЗСУ»

В якості прикладу депутати наводять ExxonMobil, Veon і сервіс таксі Bolt

російська госдума готує заборону на повернення до росії тих західних компаній, які «підтримували ЗСУ»
фото DR

В російську госдуму подали законопроект, який забороняє працювати в росії іноземним компаніям, які пішли через війну та переказували кошти на допомогу Збройним силам України.

При цьому документ стосується фінансування не лише ЗСУ, а й будь-якої іншої діяльності, «спрямованої проти безпеки росії», передає The Moscow Times.

Такі компанії не матимуть права вести бізнес на території країни, наголошується в пояснювальній записці.

Як зазначають автори ініціативи, за різними оцінками, з 2022 по 2025 роки США, Євросоюз, МВФ, уряди окремих країн, а також приватні компанії, особи та фонди передали Україні від $300 до $500 млрд фінансової допомоги.

«Незважаючи на те, що офіційно більшість таких компаній заявляли про підтримку виключно гуманітарних проектів, частини цих виплат могли бути спрямовані на фінансування Збройних сил», – вважають російські депутати.

Зокрема, вони згадують американського нафтогіганта ExxonMobil, який у 2022 році повністю пішов з росії і «оголосив про виділення $10 млн різним ГО з непрозорою структурою витрат і доходів на гуманітарну допомогу Україні».

Також під підозру депутатів потрапили нідерландська телеком-компанія Veon, яка інвестувала $600 млн в інфраструктуру своєї «дочки» «Київстар», та естонський постачальник послуг таксі та доставки Bolt, який у березні 2022 року пожертвував 5 млн євро благодійним організаціям, які підтримують Україну.

«Повернення компаній, які фінансово підтримували супротивника, є неприпустимим і не відповідає цілям забезпечення безпеки країни», – заявляють депутати.

Раніше у Мінфіні рф заявили, що компанії з «недружніх» держав зможуть відновити роботу в росії лише після отримання дозволу урядової комісії з іноземних інвестицій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло