Зміни до податкових угод: Рада адаптувала законодавство до MLI-конвенції

Зміни до податкових угод: Рада адаптувала законодавство до MLI-конвенції

Додано нові положення щодо обмеження пільгових умов і заборони на дроблення контрактів

Зміни до податкових угод: Рада адаптувала законодавство до MLI-конвенції
Фото: ілюстративне

27 лютого 2025 року Верховна Рада ухвалила зміни до статті 1 Закону України «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції MLI», яка спрямована на протидію розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування. «За» проголосували 262 депутати.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Конвенція MLI, яка набрала чинності для України 1 грудня 2019 року, дозволяє одночасно вносити зміни до великої кількості угод про уникнення подвійного оподаткування, замінюючи тривалі двосторонні переговори.

Зазначається, що завдяки цьому механізму Україна має змогу швидко адаптувати свої міжнародні податкові угоди до стандартів BEPS (план боротьби з розмиванням податкової бази).

За даними міністерства, за останні п’ять років були внесені зміни в перелік чинних угод, зокрема припинено дію угод із росією, Білоруссю та Сирією, а також набрали чинності нові угоди з Катаром і Малайзією. Окрім цього, були оновлені протоколи з Австрією, Нідерландами, Великою Британією, Швейцарією, Данією, Сингапуром, Катаром та ОАЕ.

Так, зміни внесено до переліку міжнародних договорів України, на які поширюється дія Багатосторонньої конвенції MLI, а також у частині повідомлень про:

  • доповнення міжнародних договорів України преамбулою, у якій зазначено, що договори не мають поширюватися на осіб, які використовують їх положення для ухилення від оподаткування;
  • наявність у міжнародних договорах України положень про обмеження можливості застосування пільгових положень договорів, якщо головною метою є отримання таких пільг;
  • наявність у міжнародних договорах України положень щодо заборони розділення (дроблення) контрактів на декілька частин із метою зменшення часового періоду, після завершення якого конкретний вид діяльності вважається постійним представництвом;
  • встановлення можливості ініціювання платником податків процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) як у державі своєї резиденції, так і в державі, де така особа провадить діяльність.

«Ці зміни спрямовано на вдосконалення механізмів протидії ухиленню від сплати податків і забезпечення відповідності міжнародним стандартам у сфері оподаткування», – йдеться в повідомленні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Верховна Рада ратифікувала MLI-конвенцію. Конвенція направлена на протидію розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло