Посол Китаю розкритикував рішення Австралії обмежити DeepSeek – Bloomberg
Таке рішення може ще більше політизувати торговельні та технологічні зв'язки між двома країнами, які лише нещодавно стабілізували двосторонні відносини, зауважив дипломат

Посол Китаю в Австралії Сяо Цяня розкритикував рішення Канберри заборонити застосунок штучного інтелекту DeepSeek на державних пристроях. За його словами, такі дії можуть ще більше політизувати торговельні та технологічні зв'язки між двома країнами.
Про це повідомляє Bloomberg.
Як пише агентство, критика посла прозвучала, коли китайська військово-морська оперативна група продовжувала обходити територіальні води Австралії, плануючи обійти державу-острів. Раніше, 10 днів тому, військові кораблі КНР провели навчання з бойовими стрільбами в Таманському морі між Австралією та Новою Зеландією.
3 березня Сяо заявив у своїй статті для The Australian, що розроблена Китаєм програма штучного інтелекту «принесе світові величезну користь у різних аспектах». Він закликав Австралію до співпраці з Пекіном, щоб спільно розробляти нові технології.
Bloomberg нагадало, що на початку лютого лівоцентристський лейбористський уряд Австралії став одним із перших у світі, який заборонив DeepSeek на офіційних державних пристроях. Рішення було обґрунтувало міркуваннями національної безпеки.
Це був один із низки кроків за останній місяць, які загрожували зіпсувати відносини між Австралією та її найбільшим торговельним партнером. Зокрема, Канберра й Пекін доклали серйозних зусиль для відновлення відносин за три роки з моменту обрання Лейбористської партії – у травні 2022 року, пише агентство.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що китайський стартап DeepSeek представив новий бот зі штучним інтелектом, який потребує в рази менше витрат і при цьому багато в чому перевершує провідні американські розробки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].