Ціни на нафту зменшилися на тлі мит США – Reuters
Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 0,3%, на американську нафту West Texas Intermediate – на 0,9%

Нафта подешевшала на тлі планів великих виробників збільшити видобуток у квітні, а також через побоювання, що мита США щодо Канади, Мексики та Китаю сповільнять економічне зростання та знизять попит на пальне.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зменшилися на 24 центи, або 0,3%, до $70,80 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 58 центів, або 0,9%, до $67,68 за барель.
На попередній сесії контракти встановили на рівні, близькому до багатомісячних мінімумів.
Ринковий стратег IG Єп Джун Ронг зазначив, що несприятлива динаміка попиту та пропозиції завдала подвійного удару: невизначеність тарифів створює ризики для глобального зростання й попиту на нафту. Він вважає, що оптимізм щодо можливого розв'язання українсько-російського конфлікту підвищує перспективи повернення російських постачань на ринок.
У Reuters розповіли, що водночас організація країн – експортерів ОПЕК+ вирішила збільшити видобуток вперше з 2022 року. Група зробить невелике збільшення, на 138 000 барелів на добу з квітня, що стане першим кроком у запланованому щомісячному збільшенні. Це має зменшити скорочення майже на 6 млн барелів на добу, що становить майже 6% світового попиту.
Напередодні, за даними агентства, набули чинності 25-відсоткові мита на весь імпорт із Мексики, 10-відсоткові – на енергію з Канади та подвоєння мит на китайські товари до 20%. Адміністрація Трампа також запровадила 25% мита на весь інший канадський імпорт.
На думку економістів, торговельна війна президента США Дональда Трампа спричинить скорочення робочих місць, уповільнення зростання та підвищення цін, що може скоротити попит. Прогнозують, що низьке економічне зростання вплине на споживання палива найбільшим у світі споживачем нафти.
Адміністрація Трампа також заявила, що припиняє дію ліцензії, яку США надали американському виробнику нафти Chevron із 2022 року працювати у Венесуелі та експортувати її нафту. За словами стратегів ING, це ставить під загрозу постачання 200 000 барелів на добу.
Аналітики Reuters наголосили, що наразі запаси нафти в США скоротилися на 1,46 млн барелів за минулий тиждень.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що постачання російської нафти в Чехії трубопроводом «Дружба» припинилися. В уряді поки що не пояснюють, чи це тимчасово, однак запевнили, що приготувалися до альтернативних постачань.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].