Єврокомісія вирішила поки що не публікувати план відмови від російських нафти й газу
Наразі презентація, призначена на 26 березня, зникла з графіка засідань, нова дата невідома

Європейська комісія вдруге перенесла терміни оприлюднення дорожньої карти про повну відмову від російських енергоресурсів до 2027 року. Наразі презентація зникла з графіка засідань, нова дата невідома.
Джерело. Про це повідомляє Reuters.
Затримка, причини якої не пояснюються, сталася на тлі повідомлень про спроби США відновити постачання газу з росії до Німеччини по трубопроводу «Північний потік 2».
Євросоюз поставив собі за мету перестати імпортувати російське викопне паливо до 2027 року.
У листопаді єврокомісар з енергетики Ден Йоргенсен на слуханнях щодо схвалення своєї кандидатури в Європарламенті заявив, що представить покроковий план досягнення цієї мети в перші 100 днів своєї роботи.
Спочатку план планувалося оприлюднити у лютому, але дату було перенесено на 26 березня, зараз і ця дата також зникла з графіка.
Після вторгнення росії в Україну ЄС швидко відмовився від російських нафти, газу і вугілля.
З січня цього року для прокачування трубопровідного газу до Європи залишилася лише одна лінія з п'яти («Турецький потік») після того, як Україна відмовилася продовжувати контракт на транзит.
Деякі країни закликають ЄС заборонити постачання ЗПГ, інші – Угорщина та Словаччина – виступають за продовження роботи з «Газпромом» та повернення його продукції на європейський ринок.
У Німеччині у низці промислових компаній, насамперед на сході країни, почали сподіватися, що можливе мирне врегулювання в Україні дозволить відновити постачання з росії. Це могло б сприяти зниженню високих цін на електрику та підтримало виробників добрив, які використовують газ як сировину.
Останніми днями з'явилася інформація, що нова адміністрація США веде сепаратні переговори з росією щодо відновлення роботи трубопроводу «Північний потік 2».
Бекграунд. Як повідомлялося, влада Німеччини розглядає заходи, які б завадили цьому, повідомило BILD з посиланням на джерела в німецькому уряді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].