ОНОВЛЕНО: Нацбанк підвищив облікову ставку до 15,5%

ОНОВЛЕНО: Нацбанк підвищив облікову ставку до 15,5%

Крім того, НБУ вніс зміни до параметрів операційного дизайну процентної політики

ОНОВЛЕНО: Нацбанк підвищив облікову ставку до 15,5%
Фото: ілюстративне

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 15,5% річних і скоригувати параметри операційного дизайну процентної політики. Ці рішення спрямовуються на підтримання привабливості заощаджень у гривні, збереження стійкості валютного ринку та контрольованості інфляційних очікувань, що дасть змогу повернути інфляцію на траєкторію стійкого сповільнення до цілі 5%.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Оновлено о 14:07:

Згідно з повідомленням, попередні заходи НБУ з посилення процентної політики зупинили тенденцію до зниження ставок за гривневими депозитами, а ставки за ОВДП у гривні досить активно відреагували на підвищення облікової ставки. Це підтримало попит на гривневі інструменти. Водночас для розвороту інфляційного тренду додаткове посилення монетарних умов є необхідним.

«З огляду на це НБУ з 07 березня 2025 року підвищує облікову ставку та ставки за своїми операціями з банками на 1 в. п., що відповідає січневому прогнозу. В умовах збереження стійкості валютного ринку такий крок дасть змогу й надалі підтримувати попит на гривневі інструменти для заощаджень, зберегти контрольованість інфляційних очікувань та відповідно обмежити тиск на ціни», – йдеться в повідомленні. 

Крім того, для посилення привабливості заощаджень у гривні НБУ вніс зміни до параметрів операційного дизайну процентної політики. З 04 квітня 2025 року:

  • спред між обліковою ставкою та ставкою за тримісячними депозитними сертифікатами зросте на 1 в. п.;
  • спред між обліковою ставкою та ставкою за кредитами овернайт теж зросте на 1 в. п.;
  • розширяться можливості банків розміщувати кошти в тримісячних депозитних сертифікатах залежно від успішності нарощування протягом останніх 12 місяців портфеля гривневих депозитів населення зі строком більше трьох місяців (мультиплікатор підвищується з 3 до 3,5).

За даними регулятора, стійкіший, ніж очікувалося, тиск із боку фундаментальних чинників і вищі проінфляційні ризики посилюють загрозу погіршення інфляційних очікувань і тривалішого закріплення інфляції на високих рівнях.

«Це відповідно підвищує імовірність переходу до циклу зниження облікової ставки пізніше, ніж передбачалося в січневому макропрогнозі», – заявили в НБУ.

Крім того, у разі подальшого зростання проінфляційних ризиків НБУ «не зволікатиме з додатковим посиленням процентної політики».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що облікову ставку доведеться підвищувати й надалі. Члени КМП вважають, що, можливо, доведеться ще й змінити параметри операційного дизайну процентної політики.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло