США можуть відмовитись від захисту країн НАТО у разі нападу на них

США можуть відмовитись від захисту країн НАТО у разі нападу на них

Крім того, адміністрація Трампа не вважає за потрібне брати участь у спільних навчаннях, якщо її не влаштують витрати країн на оборону

США можуть відмовитись від захисту країн НАТО у разі нападу на них

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість перегляду ролі Вашингтона у Північноатлантичному альянсі, аж до відмови від автоматичного захисту союзників у разі нападу на них.

Джерело. Про це повідомляє NBC News, посилаючись на трьох чинних та одного колишнього високопосадовця США, а також на конгресмена.

Сполучені Штати можуть відмовитися від зобов'язань щодо захисту тих членів НАТО, які не виконують вимог щодо витрат на оборону.

За словами джерел, Трамп обговорював із найближчими помічниками ідею модифікації участі США в альянсі, запропонувавши віддавати пріоритет тим країнам, які спрямовують на оборонні потреби певний відсоток свого ВВП.

Це може призвести до того, що у разі нападу на країну, яка не досягла встановленого рівня оборонних витрат, Вашингтон не стане надавати військову допомогу.

Якщо цю концепцію буде реалізовано, це буде найбільшим відходом від ключового принципу НАТО – статті 5, згідно з якою напад на одного союзника розглядається як напад на весь блок, наголошує NBC News.

Крім того, розглядається зміна політики участі США у військових навчаннях НАТО. Трамп припускає можливість надання пріоритету спільним маневрам із тими країнами альянсу, які відповідають критеріям оборонних витрат.

За словами чиновників, адміністрація вже направила сигнал європейським партнерам: якщо вони не виконають фінансових зобов'язань, США можуть скоротити свою військову присутність у Європі та перенаправити сили до регіонів, які збільшили оборонні витрати.

Раніше Трамп заявляв, що країни НАТО мають збільшити оборонні витрати на 5% ВВП замість 2%. Однак, згідно з даними самого НАТО, встановлену на 2024 рік мету видатків на оборону виконали лише 23 держави з 32. Лише п'ять з них – Естонія, Греція, Латвія, Польща та США – виділили на військові потреби понад 3% ВВП. Лідером цього показника стала Польща, яка направила на оборону 4,12% свого ВВП.

Раніше джерела Financial Times повідомили, що Трамп може опустити планку до 3–3,5% ВВП.

Бекграунд. Нагадаємо, командувач Сил безпілотних систем України Сухаревський заявив, що НАТО не готове до сучасної війни. Україна впродовж трьох років намагається випередити противника, використовуючи штучний інтелект, розгортаючи більше наземних безпілотників і випробовуючи лазери, щоб збивати дрони, наголосив Сухаревський.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло