Командувач Сил безпілотних систем України: НАТО не готове до сучасної війни

Командувач Сил безпілотних систем України: НАТО не готове до сучасної війни

Україна впродовж трьох років намагається випередити противника, використовуючи штучний інтелект, розгортаючи більше наземних безпілотників і випробовуючи лазери, щоб збивати дрони, наголосив Сухаревський

Командувач Сил безпілотних систем України: НАТО не готове до сучасної війни
Вадим Сухаревський
Фото: DR

Збройні сили країн НАТО не готові до сучасної війни із застосуванням безпілотників.

Про це в інтерв'ю Reuters заявив командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський,.

«З того, що я бачу й чую, жодна армія НАТО не готова протистояти каскаду безпілотників», – заявив Сухаревський.

Він заявив, що НАТО слід визнати економічну перевагу безпілотників, створення яких часто обходиться набагато дешевше, ніж звичайна зброя для їх знищення.

«Це елементарна математика. Скільки коштує ракета, що збиває «шахед»? І скільки коштує розгорнути корабель, літак і систему ППО, щоб по ньому стріляти?» – сказав він.

Далекобійні безпілотники можуть коштувати всього кілька тисяч доларів за найпростіші моделі-приманки, хоча ударні безпілотники Shahed оцінюються в десятки тисяч. Ракети-перехоплювачі ППО зазвичай мають шестизначну або семизначну ціну в доларах США, і багато країн зберігають тільки обмежені запаси, що робить їх використання вкрай неекономічним.

«Зараз навіть головнокомандувач Збройних сил України каже, що понад 60% цілей знищуються безпілотниками. Питання тільки в тому, як розвиватиметься тактика їх застосування, а слідом за нею і технологічний аспект», – сказав Сухаревський.

Він повідомив, що його підрозділи використовують безпілотний літальний апарат, який може переносити два безпілотники FPV на відстань до 70 км, а потім використовувати як ретрансляційну станцію для їхнього зв'язку.

За його оцінками, на передовій працюють тисячі безпілотних наземних транспортних засобів, а це означає, що потрібно менше солдатів для відправлення в небезпечні райони для логістики або ведення бойових дій.

Сухаревський визнав, що Україна не в змозі повною мірою задовольнити потреби підрозділів ударних безпілотників у боєприпасах, які зазвичай постачаються до дронів окремо, проте не став вдаватися в подробиці.

За його словами, деякі підрозділи почали виробляти боєприпаси самостійно, й одна бригада здатна виробляти від 6000 до 10 000 боєприпасів на місяць.

«Якби не безпілотники, все було б набагато гірше. Безпілотники – це те, що дозволяє нам давати асиметричну відповідь, коли ворог більший, сильніший і атакує».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міністерство оборони модернізує оборонні закупівлі для посилення співпраці з НАТО та підвищення довіри міжнародних партнерів. Бюджет оборонних закупівель міністерства на цей рік становить 497,7 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло