У МЗС прокоментували ідею Мелоні щодо п'ятої статті НАТО для України

У МЗС прокоментували ідею Мелоні щодо п'ятої статті НАТО для України

Українська сторона вітає заяву прем'єр-міністерки Італії як частину дискусії про надання Україні дострокових безпекових гарантій, зазначив речник відомства

У МЗС прокоментували ідею Мелоні щодо п'ятої статті НАТО для України
Фото: Getty Images

Міністерство закордонних справ перебуває на зв'язку з італійськими партнерами, щоб з'ясувати деталі пропозиції прем'єр-міністерки Італії Джорджі Мелоні поширити на Україну дію 5-ї статті Північноатлантичного договору без надання повноправного членства в НАТО.

Про це під час брифінгу заявив речник МЗС Георгій Тихий, повідомляє «Укрінформ».

Тихий зазначив, що українська сторона вітає заяву Мелоні як частину дискусії про надання Україні дострокових безпекових гарантій і гарантування загалом безпеки й миру для України.

«Вона зараз пролунала як загальна ідея. Ми хочемо зрозуміти, що саме мається на увазі більш детально, більш конкретно під цією розмовою», – сказав речник МЗС.

Він додав, що Україна вважає, що де-факто вже є частиною колективної безпеки євроатлантичного простору, тому «занепокоєння і страхи, які стосуються інтеграції України в НАТО», були й залишаються перебільшеними.

Ініціативу Мелоні також прокоментувала віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Ініціатива прем'єрки Італії Мелоні є дуже прагматичною. Оскільки п'ята стаття Вашингтонського договору про НАТО має конкретну інфраструктуру. Є Організація північноатлантичного договору, є НАТО, є Європейське командування Північноатлантичного альянсу – є повноцінна інфраструктура, яка сформована для того, щоб забезпечити виконання умов договору, у тому числі в разі застосування п'ятої статті», – сказала вона.

Віцепрем'єрка наголосила, що пропозиція Мелоні є абсолютно логічною, адже в комплексі з рішеннями щодо європейської присутності в Україні, найлогічнішим було б застосовувати саме 5-ту статтю.
«Звичайно, якщо така ініціатива буде розглядатися, якщо консенсусу щодо її застосування не буде, буде аналогічний формат, який не буде під парасолькою НАТО. Це не критична позиція, але на мою думку її пропозиція є абсолютно прагматичною, не є популістською чи політичною, вона має під собою дуже прагматичний бекграунд», – додала Стефанішина.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні запропонувала поширити статтю 5 НАТО на Україну як гарантію безпеки без надання країні повноправного членства в альянсі

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло