Франція, Британія і Німеччина допомогли США й Україні домовитися про припинення вогню – ВВС

Франція, Британія і Німеччина допомогли США й Україні домовитися про припинення вогню – ВВС

Представники цих країн разом з Волтцем працювали над планом припинення вогню та можливих наступних кроків

Франція, Британія і Німеччина допомогли США й Україні домовитися про припинення вогню – ВВС
фото Офіційний сайт президента України

За даними джерел ВВС в британському уряді, три європейські країни «брали безпосередню участь» у сприянні проведенню переговорів України та США.

Співрозмовники ВВС у британському уряді розповіли, що минулого тижня радник прем'єр-міністра з національної безпеки Джонатан Пауелл працював зі своїм американським колегою Майком Волтцем, а також з німецькими та французькими офіційними особами над розробкою плану припинення вогню та можливих наступних кроків.

«Керівництво України отримує поради від своїх партнерів, серед яких, як повідомляється, і Джонатан Пауелл. Їхнє послання Києву зрозуміле: подобається вам це чи ні, але ви повинні налагодити стосунки з Білим домом. Тому президент Зеленський більше не каже, що до кінця війни ще дуже далеко, щоб не дратувати президента Трампа, який хоче, щоб вона закінчилася негайно», – пише видання.

На вихідних Пауелл вирушив до Києва, щоб зустрітися із Зеленським та допомогти підготувати письмову пропозицію, яка включала тимчасове призупинення бойових дій.

Крім того, за даними джерел ВВС, в підготовлений документ увійшли й інші заходи, такі як обмін військовополоненими, повернення захоплених росією українських дітей та звільнення цивільних осіб.

Пізніше всі ці пункти були включені до декларації, оприлюдненої після переговорів делегацій України та США у Саудівській Аравії.

Бекграунд. Нагадаємо, Зеленський заявив, що переговори в Джидді зірвали спроби росії посварити США і Україну. Він заявив, що зараз між двома країнами відбувається деескалація.

Зі свого боку держсекретар США Марко Рубіо вважає, що порушення режиму припинення вогню в Україні буде важко приховати. За його словами, сучасні технології у війні роблять відстеження порушень простішим, ніж будь-коли.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло