Німецький Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні
Паппергер запевнив, що концерн може запропонувати «понад 2000 найменувань» озброєнь

Німецький оборонний концерн Rheinmetall готовий забезпечити озброєнням міжнародну миротворчу місію, якщо рішення про її розміщення в Україні буде ухвалено після укладання мирної угоди.
Про це на пресконференції в середу заявив глава компанії Армін Паппергер, передає Deutsche Welle.
Він уточнив, що його пропозиція є теоретичною, оскільки конкретні розмови наразі не ведуться.
За його словами, Rheinmetall може запропонувати «понад 2000 найменувань», але конкретні цифри можливих постачань не назвав.
Про готовність відправити в Україну миротворців раніше заявили кілька європейських країн, зокрема Велика Британія, Франція, Данія та Швеція.
Як приклад глава Rheinmetall навів забезпечення озброєнням німецької танкової бригади в Литві, розгортання якої має завершитися до 2027 року.
За його словами, може йтися «насамперед про танки та броньовані автомобілі».
Паппергер зазначив, що Rheinmetall – «найбільший виробник армійських вантажівок».
Крім того, компанія виробляє засоби РЕБ і розвідувальні дрони, які можуть знадобитися для контролю, «коли буде проведена лінія розмежування», наголосив очільник концерну.
У зв'язку з цим він назвав і розвідувальні супутники, у які Rheinmetall «зараз вкладає інвестиції».
Відповідаючи на запитання DW про можливості збудувати завод із виробництва компонентів для артилерійських ракет в Україні, Паппаргер сказав, що українська сторона хотіла б цього, але рішення – за Києвом.
«Ми ведемо розмови про це, є бажання, але рішення (Україною) досі не ухвалено», – зазначив підприємець. За словами Папперґера, на таке високотехнологічне виробництво потрібен час і гроші: «Якби ми почали три роки тому, зараз би закінчили».
Як пише видання, Rheinmetall будує завод із виробництва компонентів для артилерійських ракет, зокрема ракетних двигунів, у Нижній Саксонії. Очікується, що він почне роботу 2027 року.
Також «є розмови, але немає рішення» про можливу участь Rheinmetall у виробництві українських безпілотників.
«Сьогодні багато українських виробників БПЛА приходять до нас і пропонують спільне виробництво, – сказав Паппаргер. – Ми ще не ухвалили рішення в цій сфері».
Бекграунд. Раніше глава концерну повідомив, що завод боєприпасів Rheinmetall в Україні, будівництво якого анонсували в лютому 2024 року, почне працювати у 2026 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].