Німецький Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні

Німецький Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні

Паппергер запевнив, що концерн може запропонувати «понад 2000 найменувань» озброєнь

Німецький Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні
Армін Паппергер
фото DR

Німецький оборонний концерн Rheinmetall готовий забезпечити озброєнням міжнародну миротворчу місію, якщо рішення про її розміщення в Україні буде ухвалено після укладання мирної угоди.

Про це на пресконференції в середу заявив глава компанії Армін Паппергер, передає Deutsche Welle.

Він уточнив, що його пропозиція є теоретичною, оскільки конкретні розмови наразі не ведуться.

За його словами, Rheinmetall може запропонувати «понад 2000 найменувань», але конкретні цифри можливих постачань не назвав.

Про готовність відправити в Україну миротворців раніше заявили кілька європейських країн, зокрема Велика Британія, Франція, Данія та Швеція.

Як приклад глава Rheinmetall навів забезпечення озброєнням німецької танкової бригади в Литві, розгортання якої має завершитися до 2027 року.

За його словами, може йтися «насамперед про танки та броньовані автомобілі».

Паппергер зазначив, що Rheinmetall – «найбільший виробник армійських вантажівок».

Крім того, компанія виробляє засоби РЕБ і розвідувальні дрони, які можуть знадобитися для контролю, «коли буде проведена лінія розмежування», наголосив очільник концерну.

У зв'язку з цим він назвав і розвідувальні супутники, у які Rheinmetall «зараз вкладає інвестиції».

Відповідаючи на запитання DW про можливості збудувати завод із виробництва компонентів для артилерійських ракет в Україні, Паппаргер сказав, що українська сторона хотіла б цього, але рішення – за Києвом.

«Ми ведемо розмови про це, є бажання, але рішення (Україною) досі не ухвалено», – зазначив підприємець. За словами Папперґера, на таке високотехнологічне виробництво потрібен час і гроші: «Якби ми почали три роки тому, зараз би закінчили».

Як пише видання, Rheinmetall будує завод із виробництва компонентів для артилерійських ракет, зокрема ракетних двигунів, у Нижній Саксонії. Очікується, що він почне роботу 2027 року.

Також «є розмови, але немає рішення» про можливу участь Rheinmetall у виробництві українських безпілотників.

«Сьогодні багато українських виробників БПЛА приходять до нас і пропонують спільне виробництво, – сказав Паппаргер. – Ми ще не ухвалили рішення в цій сфері».

Бекграунд. Раніше глава концерну повідомив, що завод боєприпасів Rheinmetall в Україні, будівництво якого анонсували в лютому 2024 року, почне працювати у 2026 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло