Україна завершила перемовини щодо тексту угоди про корисні копалини та наразі готується до підписання – Стефанішина
Вона наголосила, що ця угода не є міжнародним договором

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла, що текст рамкової угоди про рідкісноземельні копалини сформований і схвалений урядом, а перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко уповноважена на його підписання.
Про це повідомляє Pravo.ua, посилаючись на слова віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Вона зазначила, що фактично українська сторона завершила перемовини щодо самого тексту угоди в тому вигляді, у якому він був схвалений, і наразі він готується до підписання.
«Це була плідна робота передусім команд Міністерства економіки, Міністерства юстиції та Офісу Президента України, особисто Андрія Єрмака, який організовував ці перемовини з американською стороною. Тож на цьому етапі тривають дискусії стосовно підписання угоди, яка була схвалена урядом», – прокоментувала Стефанішина.
Віцепрем’єр-міністерка заявила, що угода не є міжнародним договором: вона не підпадає під дію закону про міжнародні договори, до неї не застосовуються процедури, передбачені для погодження та схвалення міжнародних договорів. Міжнародним договором, за її словами, буде подальша угода, яка передбачатиме створення самого Фонду відновлення інвестицій.
«Ця ж угода закріплює політичну домовленість між урядами України й Сполучених Штатів Америки стосовно наміру створити Фонд. Вона передбачає основні елементи, що мають бути закріплені в наступній угоді, яка вже підлягатиме ратифікації парламентом та буде міжнародним договором», – сказала вона.
Фонд, за словами Ольги Стефанішиної, наповнюватимуть за рахунок коштів, згенерованих від прав на користування українськими надрами. Ці кошти будуть спрямовані у фонд та реінвестовані в Україні. Передбачають, що фонд перебуватиме у спільній власності України та США.
«В угоді закріплені важливі політичні меседжі, і ми, як команда переговірників, приділили цьому особливу увагу. Передусім це позиція про те, що уряд США підтримує отримання Україною гарантій безпеки. Також угода передбачає продовження і підтримку довготривалої фінансової співпраці між Україною та США. І дуже важливим елементом, який запропонувала українська сторона і на який погодилася американська сторона, є те, що уряд США резервує за собою право забезпечити захист об’єктів, які генерують надходження у фонд. Якщо ми подивимося з точки зору ширшої геополітичної перспективи, ми зрозуміємо, що це означає», – додала міністерка.
Ольга Стефанішина наголосила, що наразі документ, схвалений урядом України, є політичною домовленістю. В уряді сподіваються, що він буде підписаний і невдовзі команда перейде до формування міжнародного договору.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що для відновлення військової допомоги від США Трампу недостатньо угоди про копалини. Президент Штатів хоче територіальних поступок і виборів в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].