Макрон назвав чотири ключові гарантії безпеки для України, над якими ведуть роботу союзники
Він також зазначив, що ініціативи європейців відіграли свою роль у відновленні діалогу між Україною та США

Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на ключовій ролі Європи в наданні Україні гарантій безпеки та найкращих умов для переговорів із росією. Він окреслив чотири фундаментальні гарантії безпеки для України.
За даними La Depeche, на яку посилається united24media.com, Франція, Велика Британія та Німеччина скоординували зусилля для зміцнення оборони України, забезпечивши їй сильні позиції для дипломатичних переговорів.
Він також зазначив, що європейські ініціативи відіграли свою роль у відновленні діалогу між Україною та США.
Макрон детально окреслив чотири основні зобов’язання щодо безпеки, спрямовані на посилення обороноздатності України та довгострокової стабільності:
1) Негайна підтримка України – Європа продовжить надавати військову допомогу, включаючи нові ініціативи щодо постачання озброєння та коригування поставок відповідно до потреб на полі бою.
2) Формування військової структури України для надійної стабільності – зусилля будуть зосереджені на забезпеченні того, щоб сили оборони України були здатні протистояти майбутнім наступам росії.
3) Потенційне розгортання військ у рамках добровільної коаліції – європейські та неєвропейські країни висловили зацікавленість в участі в коаліції, яка могла б передбачати розгортання стратегічних військ в Україні.
4) Зміцнення європейської оборони – збільшення інвестицій у оборону та поліпшення координації між європейськими збройними силами сприятиме регіональній безпеці.
Макрон наголосив, що європейські лідери, навчені минулими угодами, такими, як Мінські угоди, визнають, що будь-яке припинення вогню не повинно диктуватися виключно росією. Він повторив, що Україну не можна примушувати до територіальних поступок без надійних гарантій безпеки.
Французький президент також торкнувся можливості розгортання європейських військ, уточнивши, що ця ініціатива не передбачає широкомасштабних військових переміщень, а радше стратегічну присутність.
Декілька європейських і неєвропейських країн заявили про свою готовність надати війська, якщо такі плани будуть завершені.
Метою, зазначив він, є зміцнення обороноздатності України шляхом цілеспрямованого розгортання військ, а не масової мобілізації. Він назвав це способом забезпечення гарантій безпеки для України, особливо враховуючи нинішню позицію НАТО щодо членства України.
Технічні аспекти цих гарантій безпеки наразі обговорюються, деталі щодо складу сил, країн-учасниць і логістики, як очікується, будуть завершені найближчими днями.
Бекграунд. Нагадаємо: напередодні французький лідер зазначив, що «путін не має права голосу щодо присутності іноземних миротворців в Україні».
Україна є суверенною державою, якщо вона просить, щоб союзні сили були на її території, це не справа росії – погоджуватися чи ні, сказав Макрон.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].